Mokiniai iš Europos šalių Seimo kontrolierių įstaigoje diskutavo apie žmogaus teises

2017 m. kovo 23 d.

17349717 1762631020664153 2489790814558367297 o2017 m. kovo 23 dieną Seimo kontrolierių įstaigos ir Užsienio reikalų ministerijos organizuotoje diskusijoje mokiniai iš aštuonių Europos šalių diskutavo apie žmogaus teises, didelį dėmesį skirdami po Antrojo pasaulinio karo priimtiems žmogaus teisių apsaugos principams ir tarptautiniams įsipareigojimams.

Sveikinimo žodį taręs Seimo kontrolierius Augustinas Normantas pastebėjo, kad žmogaus teisės nėra vien tik įstatymai, tačiau žmogaus teisės apima ir žmonių pažiūras, valstybių vykdomą politiką, kultūrinius bei socialinius visuomenės interesus.

Diskusijoje dalyvavę mokiniai iš Ispanijos, Lietuvos, Prancūzijos, Rumunijos, Graikijos, Turkijos, Portugalijos bei Italijos dalijosi mintimis apie Europos žmogaus teisių konvencijoje įtvirtinus žmogaus teisių apsaugos principus, diskutavo apie pagarbą kitoniškumui, lygybę ir lygiateisiškumą.

Renginį pradėjęs Mykolo Romerio Universiteto tarptautinės teisės profesorius Justas Žilinskas mokinių klausė, kodėl svarbu gerbti žmogaus teises, domėjosi, kaip užtikrinamos asmenų teisės jų šalyse, kalbėjo apie žmogaus teisių raidą bei veikiančius žmogaus teisių apsaugos mechanizmus pasaulyje.

Skaityti daugiau...

Marijampolėje viešės Seimo kontrolierius Raimondas Šukys

2017 m. kovo 3 d.

 MG 70672017 m. kovo 13 d. (pirmadienį) Marijampolėje lankysis Seimo kontrolierius Raimondas Šukys. 10.30 val. jis susitiks su Marijampolės savivaldybės mero pavaduotoja, atliekančia mero pareigas, Irena Lunskiene, administracijos direktoriumi Sigitu Valančiumi, kitais savivaldybės vadovais.

Susitikime kartu dalyvaujant Seimo žmogaus teisių komiteto pirmininkui Valerijui Simulikui bei Seimo nariui Dainiui Gaižauskui ketinama aptarti Seimo kontrolierių įstaigos veiklos tikslus, nagrinėjamus skundus dėl galimai pažeistų žmogaus teisių į gerą viešąjį administravimą ir klausimus, susijusius su Marijampolės savivaldybės pareigūnų veikla (neveikimu), aptarti viešojo administravimo paslaugų teikimo gyventojams kokybės užtikrinimo galimybes ir problemas.

Viešėdamas Marijampolėje Seimo kontrolierius nuo 13.00 val. iki 15.00 val. kartu su Lietuvos Respublikos Seimo žmogaus teisių komiteto pirmininku V. Simuliku ir Seimo nariu D. Gaižausku bei Seimo kontrolierių patarėjais priims iš anksto užsiregistravusius gyventojus. Registruojama Seimo kontrolierių įstaigos nemokamu tel. 8 800 22100.

Seimo kontrolierius su teisingumo ministre aptarė ŽIV infekcijos problemas įkalinimo įstaigose

2017 m. kovo 2 d. 

A. NormantasSeimo kontrolierius Augustinas Normantas, teisingumo ministrė Milda Vainiutė bei Sveikatos apsaugos ministerijos ir Kalėjimų departamento atstovai Teisingumo ministerijoje aptarė, kokių papildomų priemonių būtina imtis, siekiant stabdyti ŽIV plitimą pataisos įstaigose.

Susitikime A. Normantas pastebėjo, kad reikia  ne tik stiprinti užkardas narkotikų patekimui į įkalinimo įstaigas, bet ir įdiegti priemones, kurios stabdytų ŽIV plitimą įkalinimo įstaigose.  

„Parengtame plane trūksta Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojamų priemonių, kurios apimtų nuteistųjų švietimą, savanorišką nuteistųjų testavimą, prezervatyvų dalijimą, taip pat turėtų būti mąstoma apie pakaitinį nuteistųjų, vartojančių narkotikus, gydymą, rūpinamasi infekuotojų ŽIV gydymu“, – pastebėjo jis.

Teisingumo ministerijoje dalyvavę Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai pritarė Seimo kontrolieriaus pozicijai ir pasiūlė teisingumo ministerijai papildyti priemonių planą Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojamomis priemonėmis.

Skaityti daugiau...

 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
+370 706 65138 (faks.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį