ENNHRI projektas – žmogaus teisių principais grįstos ilgalaikės socialinės priežiūros link

2017 m. gruodžio 2 d.

IMG 1792Pristatydamas žmogaus teisių stebėsenos išvadas socialinės priežiūros įstaigose, Seimo kontrolierių įstaigos vyriausiasis konsultantas Vytautas Valentinavičius išsakė susirūpinamą dėl žmogaus teisių problemų, susijusių su orumo išsaugojimu, teisės į privatumą, savarankiškumą, prasmingą dalyvavimą užtikinimu Lietuvos socialinės priežiūros įstaigose.

Vis dėlto kitų nacionalinių žmogaus teisių institucijų Belgijos, Kroatijos, Vokietijos, Vengrijos ir Rumunijos socialinės priežiūros įstaigose vykdyta žmogaus teisių stebėsena atskleidė panašias problemas, tarp kurių – į žmogų orientuotos priežiūros stoka.

Apibendrinant Europos nacionalinių žmogaus teisių institucijų (ENNHRI) vykdyto projekto pagrindines išvadas politikos kūrėjams, globos paslaugų teikėjams ir vyresnio amžiaus asmenų teisių gynėjams buvo pasiūlytos tolesnės gairės, ypatingai atkreipiant dėmesį žmogaus teisėmis grįstos ilgalaikės priežiūros įgyvendinimą bei pagyvenusių žmonių teisių apsaugos užtikrinimą ir skatinimą socialinės priežiūros įstaigose.

Skaityti daugiau...

Seimo kontrolierius Raimondas Šukys susitiko su Uzbekistano ombudsmenu

2017 m. gruodžio 1 d.

1833D073 745E 45BE AE72 DEF95AAD5AB4Seimo kontrolierius Raimondas Šukys 2017 m. lapkričio 21–22 dienomis viešėjo Uzbekistane, kur susitiko su Uzbekistano ombudsmenu. Susitikimo metu pristatyta Uzbekistano ombudsmeno įstaigos ir Lietuvos ombudsmenų patirtis ginant žmogaus teises bei turimi Seimo kontrolierių mandatai.

Viešėdamas Uzbekistane Seimo kontrolierius R. Šukys taip pat dalyvavo Jungtinių Tautų Vystymo programos (UNDP) tarptautinėje konferencijoje „Lyginamieji rodikliai siekiant pažangos žmogaus teisių srityje: tarptautinė praktika ir Uzbekistano patirtis“.

Skaitydamas pranešimą Uzbekistano Nacionalinio žmogaus teisių centro ir Jungtinių Tautų Vystymo programos organizuotoje konferencijoje Seimo kontrolierius R. Šukys atkreipė dėmesį į žmogaus teisių apsaugos svarbą puoselėjant demokratines vertybes, taip pat pristatė Seimo kontrolierių įstaigos veiklą žmogaus teisių apsaugos srityje. 

Tarptautinėje konferencijoje Seimo kontrolierius kalbėjo apie teisinės pagalbos tobulintinas sritis

2017 m. lapkričio 23 d.

20431314 1870296626564258 2380274172729757437 nDvidešimt septyni aukšto lygio ekspertai iš visos Europos konferencijoje „Teisinės pagalbos kokybės gerinimas: bendri standartai skirtingoms šalims“ lapkričio 22–23 dieną kalbėjo apie teisinės pagalbos kokybės gerinimą.

Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierius dr. Augustinas Normantas savo pranešime atkreipė dėmesį į ombudsmeno institucijos gaunamus skundus, kuriuose taip pat ryškėja tobulintinos sritys. Be to, Seimo kontrolierius pastebėjo, kad nemaža dalis į Seimo kontrolierius besikreipiančių asmenų skunduose nurodo ne tik jiems rūpimą problemą, bet ir prašo patarimo, kur jiems kreiptis, kad galėtų apginti savo galimai pažeistas teises, nes neturi lėšų samdyti advokato. Tai liudija, kad pareiškėjai neretai neturi pakankamai informacijos apie galimybes pasinaudoti valstybės garantuojama teisine pagalba.

Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėja dr. Danutė Jočienė savo pranešime atkreipė dėmesį į tai, kad Lietuvoje teisinės pagalbos institutas veikia gana gerai, tačiau kartais visgi gali būti keliama klausimų specifinėse srityse – tiek dėl slaptos informacijos naudojimo teismo bylose, tiek dėl neįgalių asmenų atstovavimo, tiek kitais atvejais.

Skaityti daugiau...

 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
+370 706 65138 (faks.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį