Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių20
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių98
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė805744

Naujienos

Seimo kontrolierius pripažino, kad Lukiškių tardymo izoliatoriuje–kalėjime nėra atsižvelgiama į įstaigos struktūrinių padalinių rekomendacijas

2018 m. lapkričio 2 d.

Normantas AugustinasSeimo kontrolierius išnagrinėjo skundą dėl Lukiškių tardymo izoliatoriaus–kalėjimo (toliau vadinama – Lukiškių TI–K) pareigūnų veiksmų, nesudarius pareiškėjui tinkamų laikymo sąlygų.

Skunde teigiama, kad gydytoja rekomendavo, esant galimybei, pareiškėją perkelti į kitą kamerą, tačiau, taip pat nurodoma, kad į į gydytojų rekomendacijas nėra atsižvelgiama, nors jau praėjo daugiau nei mėnesis laiko.

Seimo kontrolieriaus atlikto tyrimo metu nustatyta, jog Lukiškių TI–K Sveikatos priežiūros tarnybos pareigūnų pateiktose rekomendacijose buvo rekomenduojama, esant galimybei, pareiškėją perkelti į kitą kamerą; ši gydytojų rekomendacija buvo pateikta atsižvelgiant į pareiškėjo sveikatos būklę.

Pagal esamą teisinį reglamentavimą, sprendimą perskirstyti suimtuosius / nuteistuosius į kameras Kriminalinės žvalgybos pareigūnai priima išnagrinėję visus žodinius bei rašytinius prašymus, skundus ir pageidavimus bei atsižvelgę į įstaigos struktūrinių padalinių rekomendacijas. Pagal Seimo kontrolieriaus atlikto tyrimo metu gautus dokumentus ir informaciją nustatyta, kad gydytojų pateikta rekomendacija nebuvo svarstoma. 

Atsižvelgiant į tai, kas pirmiau išdėstyta, bei į esamą teisinį reglamentavimą, Seimo kontrolierius padarė išvadą, jog Lukiškių TI-K pareigūnai, nesvarstydami gydytojo rekomendacijos, esant galimybei, perkelti Pareiškėją į kitą kamerą, nesilaikė teisės aktų reikalavimo atsižvelgti į Sveikatos priežiūros tarnybos specialistų rekomendacijas, todėl Pareiškėjo skundas pripažįstamaspagrįstu.

Atlikęs tyrimą Seimo kontrolierius, Lukiškių TI–K direktoriui rekomenduoja ateityje svarstant klausimus dėl kameros pakeitimo atsižvelgti į įstaigos struktūrinių padalinių rekomendacijas.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį