Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių11
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių95
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė824947

Naujienos

Seimo kontrolierius Augustinas Normantas įžvelgia sisteminius pažeidimus Sveikatos apsaugos ministro sudaromų komisijų veikloje

2020 m. birželio 30 d.

Augustinas Normantas3

eimo kontrolierius Augustinas Normantas pastebi, jog Sveikatos apsaugos ministro sudaromų komisijų (Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos, Centrinės darbo medicinos ekspertų komisijos) veikloje yra nustatoma biurokratizmo, vilkinimo požymių. 
 
Pagrindinė problema − per ilgai užsitęsiantis pareiškėjų skundų nagrinėjimas. Seimo kontrolieriaus nuomone, Sveikatos apsaugos ministerija tikslinga atidžiau įvertinti išvadas, pateikiamas Seimo kontrolieriaus pažymose, atkreipti dėmesį į nustatomus komisijų veiklos trūkumus, ir imtis efektyvių priemonių jų veiklai tobulinti.
 
Toliau pateikiamas vieno iš Seimo kontrolieriaus atliktų tyrimų aprašymas.
 
Seimo kontrolierius Augustinas Normantas išnagrinėjo pareiškėjų, atstovaujamų advokato, skundą dėl Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos (toliau vadinama – Komisija) pareigūnų veiksmų (neveikimo), galimai nepagrįstai ilgai nagrinėjus pareiškėjų pareiškimą.
 
Atlikęs tyrimą Seimo kontrolierius konstatavo, jog Komisijos veiksmuose (neveikime) įžvelgtina biurokratizmo (vilkinimo) požymių, sietinų su Pareiškėjų teisės į gerą viešąjį administravimą, teisinės valstybės bei atsakingo valdymo principų pažeidimu. Todėl pareiškėjų skundą pripažino pagrįstu.
 
Seimo kontrolierius akcentavo, kad suėjus minimaliam 2 mėnesių pareiškimo nagrinėjimo terminui, Komisija neteikė siūlymo sveikatos apsaugos ministrui pratęsti pareiškimo nagrinėjimo terminą, atitinkamai, nebuvo priimtas sveikatos apsaugos ministro sprendimas dėl pareiškimo nagrinėjimo termino pratęsimo. Tokiu būdu buvo pažeistos Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo 24 straipsnio 6 dalyje įtvirtintos nuostatos. 
 
Seimo kontrolierius taip pat pažymėjo, kad, suėjus minimaliam pareiškimo nagrinėjimo 2 mėnesių terminui, Komisija apie skundo tyrimo eigą nei pareiškėjų, nei pareiškėjų atstovo neinformavo, todėl tris mėnesius jie neturėjo jokios informacijos apie pareiškimo nagrinėjimo eigą. 
 
Suėjus maksimaliam 4 mėnesių pareiškimo nagrinėjimui Komisijoje terminui, Komisija taip pat nepateikė nei pareiškėjui, nei jų atstovui informacijos apie pareiškimo nagrinėjimo eigą. Pareiškimas buvo išnagrinėtas ir sprendimas dėl jo priimtas pažeidžiant Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatyme įtvirtintą pareiškimų nagrinėjimo maksimalų keturių mėnesių terminą.
 
Seimo kontrolierius atkreipė dėmesį, kad sveikatos apsaugos ministras, savo įsakymu tvirtindamas Komisijos sudėtį (sudarydamas naujos sudėties Komisiją), taip pat turėdamas pareigą kviesti Komisijos narius į pirmąjį Komisijos posėdį ir nustatyti Komisijos veiklos ataskaitų rengimo ir teikimo tvarką, yra atsakingas už tinkamą Komisijos veiklą bei jos atliekamų funkcijų nepertraukiamumą.
 
Seimo kontrolierius rekomendavo Sveikatos apsaugos ministerijai imtis teisinių ir organizacinių priemonių, kad ateityje, Komisijai nagrinėjant asmenų pareiškimus (skundus), atsakymai į juos būtų parengti ir pareiškėjai apie pareiškimų (skundų) nagrinėjimo eigą būtų informuojami laikantis teisės aktuose nustatytų reikalavimų (terminų).

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį