Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių11
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių95
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė824947

Naujienos

Seimo kontrolierių įstaigoje – apie smurtą artimoje aplinkoje

2014 m. lapkričio 26 d.

 

Konferencija apie smurta„Turime drąsiau kalbėti apie žmogaus teisę į saugią aplinką, paklausti savęs, ar viskas padaryta, kad būtų apsaugotas kiekvienas – mažas ir suaugęs – artimoje aplinkoje“, – tokiomis mintimis dalijosi Seimo kontrolierius, įstaigos vadovas Augustinas Normantas lapkričio 26 dieną Seimo kontrolierių įstaigoje vykusioje konferencijoje, kurioje pristatytas tyrimas „Nusikaltimų aukų teisių direktyva: naujas požiūris į artimųjų smurto aukas“.

 

Smurto artimoje aplinkoje aukos sulaukia daugiau paramos iš policijos pareigūnų ir pagalbos tarnybų, tačiau joms trūksta informacijos, teisinės pagalbos, fizinės jų ir jų vaikų apsaugos. Tokias tendencijas atskleidė  Žmogaus teisių stebėjimo instituto, Lietuvos teisės instituto ir Lygių galimybių plėtros centro atliktas tyrimas, kuriuo buvo siekiama įvertinti, kaip Lietuva pasiruošusi praktiškai įgyvendinti Nusikaltimų aukų teisių direktyvos nuostatas. 

 

Renginyje kalbėjusi viena pagrindinių Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo iniciatorių Seimo narė Dalia Kuodytė pasidžiaugė, kad nepaisant iššūkių priimant ir įgyvendinant įstatymą, bendromis pastangomis pavyko sukurti artimųjų smurto aukų apsaugos ir pagalbos joms sistemą, kurią galima toliau tobulinti.

 

Įstatymas įpareigoja policijos pareigūnus, nustačius smurto artimoje aplinkoje faktą, pradėti baudžiamąjį procesą savo iniciatyva. Taigi, nukentėję nuo artimųjų smurto tampa baudžiamojo proceso dalyviais, tačiau retas jų žino savo teises, daugumai jų baudžiamasis procesas atrodo painus ir sudėtingas.

 

Kasmet nusikaltimų aukomis tampa 75 milijonai Europos Sąjungos (ES) piliečių. 2012 m. priimta Nusikaltimų aukų teisių direktyva turėtų sustiprinanti ir suvienodinanti nusikaltimų aukų teisių apsaugą ES šalyse. Ją perkelti nacionalinę teisinę sistemą Lietuva privalo iki 2015 metų lapkričio mėnesio.

 

Tyrimo rezultatai, pristatyti Seimo kontrolierių įstaigoje vykusioje konferencijoje, kurioje dalyvavo policijos pareigūnai, prokurorai, teisėjai, SPC specialistai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir kitų Lietuvos miestų.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį