Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių10
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių95
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė824946

Naujienos

Seime apie prieglobsčio prašytojų teises: ar sulaikymas išties tik kraštutinė priemonė?

2015 m. kovo 30 d.

Nuotrauka

„Prieglobsčio prašytojų ir užsieniečių laikymo sąlygos, pareigūnų elgesys su jais bei kiti aspektai, yra Lietuvos įvaizdžio tarptautinėje erdvėje dalis, todėl integruojant prieglobsčio prašytojus reikia išlaikyti pačius aukščiausius tarptautinius standartus“, – tokiomis mintimis Seimo kontrolierius, įstaigos vadovas Augustinas Normantas dalijosi konferencijoje „Ar tik sulaikymas? Prieglobsčio prašytojų ir kitų užsieniečių sulaikymo Lietuvoje problemos ir iššūkiai“. Šią konferenciją organizavo Seimo kontrolierių įstaiga, Seimo Žmogaus teisių komitetas kartu su Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra. 

Žmogaus teisių komiteto narė profesorė Marija Aušrinė Pavilionienė pažymėjo, jog prieglobsčio prašytojai yra itin pažeidžiama visuomenės grupė ir reikalauja ypatingos apsaugos. Komiteto narė akcentavo ir tai, kad sulaikymas yra kraštutinė priemonė, kuri taikoma tik tada, kai neįmanomos kitos alternatyvos. 

„Šie žmonės dažnai yra patyrę karo negandas, fizinį, psichinį ar seksualinį smurtą savo kilmės šalyje, todėl žmogiškąjį orumą užtikrinantis elgesys jiems kirtus svetimos valstybės sieną visuomet liudija demokratijos valstybėje brandą“, –kalbėjo profesorė Marija Aušrinė Pavilionienė. 20150330-GM8R5873

Apsauga nuo kankinimų ir nežmoniško elgesio – prigimtinė žmogaus teisė. Nuo 2014 metų Seimo kontrolieriams įstatymu priskirta nauja funkcija vykdyti nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose. 

Seimo kontrolieriaus pristatytose išvadose dėl užsieniečių laikymo atkreiptas dėmesys į pažeidimus keliose srityse tarp jų užsieniečių laikymo sąlygų pažeidimai bei teisės į privatumą, minties ir religijos laisvės, saugumo, sveikatos priežiūros, informacijos gavimo užtikrinimo problemos.  

Konferencijoje Raudonojo kryžiaus draugijos atstovai pastebėjo, kad žmogaus teisių apsauga priklauso nuo gebėjimo susikalbėti įstatymo leidėjui, nevyriausybinėms organizacijoms, akademinei bendruomenei bei praktikams, kurie susiduria su realiais iššūkiais vykdant priėmimo procedūras ar užtikrindami tinkamas laikymo sąlygas.  

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį