Naujienos

Seimo kontrolierių įstaigos vadovas susitiko su Lietuvos psichiatrais

2016 m. rugsėjo 27 d.

IMG 0042Seimo kontrolierių įstaigos vadovas Augustinas Normantas ir Sveikatos apsaugos ministro patarėjas prof. Arūnas Germanavičius aptarė žmogaus teisių problemas psichiatrijos įstaigose. A. Normantas psichiatrams pristatė pirmines Europos Tarybos (ET) Komiteto prieš kankinimus įžvalgas po apsilankymo psichiatrijos ligoninėse ir su specialistais tarėsi, kaip ateityje išvengti žmogaus teisių pažeidimų.

Susitikime dalyvavę  specialistai: Lietuvos vyriausioji psichiatrė, LSMU psichiatrijos klinikos vadovė prof. Virginija Adomaitienė, Valstybinio psichikos sveikatos centro direktorė Ona Davidonienė, Vilniaus miesto Psichikos sveikatos centro direktorius Martynas Marcinkevičius bei Rokiškio psichiatrijos vadovas Algimantas Liausėdas, Seimo kontrolierių įstaigoje kalbėjosi ne tik apie konstatuotus žmogaus teisių pažeidimus psichiatrijos įstaigose, tačiau ir aptarė, kaip efektyviau būtų galima išspręsti Seimo kontrolieriaus išvadose bei ET Komiteto prieš kankinimus delegacijos įvardytas problemas.

IMG 0041Kalbėdami apie problemas psichiatrijos įstaigaise specialistai atkreipė Seimo kontrolieriaus dėmesį į įsinejusias problemas ligoninėse – darbuotojų trūkumą, būtinybę remontuoti pastatus, užtikrinti darbuotojų saugumą. Vis dėlto, A. Normantas pabrėžė, kad itin daug ET Komiteto prieš kankinimą pastebėtų problemų galima būtų ištaisyti pakeitus požiūrį į pacientus, kuriems, A. Normanto įsitikinimu, turi būti teikiamos paslaugos nepažeidžiant jų orumo. Taip pat didesnį dėmesį skiriant darbuotojų kvalifikacijai, mokymų darbuotojams apie žmogaus teises organizavimui.

Seimo kontrolierius A. Normantas pažadėjo psichiatrijos srities specialistams inicijuoti diskusijas dėl kai kurių teisės aktų tobulinimo bei tęsti susitikimų su Lietuvos psichiatrais siekiant aukštesnių žmogaus teisių standartų psichiatrijos įstaigose organizavimą.

 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
+370 706 65138 (faks.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį