Naujienos

Konferencijoje kalbėta apie užimtumo ir prevencinių programų svarbą globos ir įkalinimo įstaigose

2016 m. spalio 7 d. 

IMG 0051Globos įstaigose reikia socia-edukacinių programų, didesnio dėmesio gyventojams. Tokią nuomonę išsakė prof. Irena Leliūgienė, kurios nuomone, gyventojų užimtumas globos namuose turėtų būti orientuotas į esamų įgūdžių lavinimą ir socia-kultūrinės veiklos plėtojimą.

Konferencijos „Užimtumo ir prevencinių programų įgyvendinimo globos ir įkalinimo įstaigose svarba“, vykusios Seimo kontrolierių įstaigoje, dalyvius sveikinęs Seimo kontrolierius Augustinas Normantas sakė, kad gyvendami globos namuose gyventojai nepraranda orumo, todėl būtina skatinti, kad jie jaustųsi pilnaverčiais visuomenės dalyviais. Pritardamas edukologei prof. I. Leliūgienei, A. Normantas atkreipė susirinkusių dėmesį į socia-edukacinių veiklų stoką globos namuose.

„Regis, gyventojai ir pavalgę, ir stogą virš galvos turi, tačiau kaip ir kiekvienam žmogui, taip ir vyresnio amžiaus globos įstaigose gyvenančiam asmeniui reikia įvairesnių veiklų: spektaklių, koncertų, renginių miestų ir miestelių bendruomenėse. Veiklos turėtų būti individualizuotos pagal gyventojų poreikius“, – renginyje kalbėjo jis.

Konferencijoje dalyvavusi Sveikatos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento direktoriaus pavaduotoja dr. Audronė Astrauskienė susirinkusiems savivaldybių Visuomenės sveikatos biurų ir globos įstaigų atstovams pristatė savivaldybių Visuomenės sveikatos biurų veiklos tikslus bei akcentavo, kad prie prevencinių programų įgyvendinimo globos ir įkalinimo įstaigose galėtų prisidėti ir savivaldybių Visuomenės sveikatos biurai. A. Astrauskienė taip pat pristatė aktualiausias visuomenės sveikatos problemas savivaldybėse bei pateikė galimus projektų sveikatinimo srityje finansavimo šaltinius.IMG 0053

Renginį vainikavo praktiniai užimtumo ir prevencinių programų įgyvendinimo pavyzdžiai, kuriuos pristatė Panevėžio miesto Visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistė Jūratė Valentinavičienė, kalbėjusi apie Sveikatos stiprinimo Panevėžio pataisos namų dirbantiesiems ir nuteistosioms programos įgyvendinimą bei Kauno Panemunės globos namų Dienos socialinės priežiūros skyriaus vadovė Raminta Starevičienė, kalbėjusi apie socia-edukacinių programų globos įstaigose reikšmę.

Renginį organizavo Seimo kontrolierių įstaiga siekdama atkreipti dėmesį į pagyvenusių asmenų problemas globos įstaigose. Renginys vyko Tarptautinei pagyvenusių asmenų dienai, kuri kasmet minima pasaulyje spalio 1-ąją, paminėti.

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą.

 

 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
+370 706 65138 (faks.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį