Naujienos

Seimo kontrolierių įstaigos vadovas susitiko su Ukrainos ombudsmene

2016 m. rugsėjo 30 d.

Seimo kontrolierius su Ukrainos ombudsmeneSusitikęs su Ukrainos parlamento Vyriausiąja žmogaus teisių komisare Valeriya Lutkovska Seimo kontrolierius, įstaigos vadovas Augustinas Normantas aptarė būsimą bendradarbiavimą stiprinant Ukrainos ombudsmeno institucijos darbuotojų institucinius gebėjimus. Susitikime kalbėta apie  Europos Sąjungos  (ES) Dvynių projektą „Ukrainos parlamento Vyriausiojo žmogaus teisių komisaro institucinių gebėjimų stiprinimas žmogaus teisių ir laisvių klausimais“.

Projekto partneriai iš Austrijos bei Lietuvos aptarė pirmines projekto veiklas, taip pat kalbėjo apie vieną svarbiausių renginių – projekto pristatymą Ukrainos visuomenei. Ukrainos parlamento Vyriausioji žmogaus teisių komisarė Valeriya Lutkovska džiaugėsi projektu ir išreiškė viltį, kad bendradarbiavimas bus sėkmingas bei naudingas ne tik Ukrainai, bet ir projekto partneriams.

Vadovaujami Seimo kontrolieriaus A. Normanto projekte dirbs Lietuvos teisės mokslo ir praktikos ekspertai atstovaujantys Lietuvos teisės instituto, Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstaigos, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos bei Vilniaus universiteto Teisės fakulteto. Austriją projekte atstovauja Liudviko Bolcmano žmogaus teisių institutas.Seimo kontorlierius Ukrainoje

Dvejų metų trukmės projekto administracinį ir finansinį valdymą užtikrins Centrinė projektų valdymo agentūra. Lietuva aktyviai dalyvauja ES Dvynių programoje Ukrainoje. Nuo 2010 m. Lietuvos institucijos kartu su partneriais iš kitų ES šalių Ukrainoje dalijosi patirtimi teismų reformos, žemėtvarkos, transporto saugos klausimais.

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą.

 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
+370 706 65138 (faks.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį