Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių30
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė766207

Naujienos

Tarptautinėje konferencijoje Seimo kontrolierius kalbėjo apie teisinės pagalbos tobulintinas sritis

2017 m. lapkričio 23 d.

20431314 1870296626564258 2380274172729757437 nDvidešimt septyni aukšto lygio ekspertai iš visos Europos konferencijoje „Teisinės pagalbos kokybės gerinimas: bendri standartai skirtingoms šalims“ lapkričio 22–23 dieną kalbėjo apie teisinės pagalbos kokybės gerinimą.

Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierius dr. Augustinas Normantas savo pranešime atkreipė dėmesį į ombudsmeno institucijos gaunamus skundus, kuriuose taip pat ryškėja tobulintinos sritys. Be to, Seimo kontrolierius pastebėjo, kad nemaža dalis į Seimo kontrolierius besikreipiančių asmenų skunduose nurodo ne tik jiems rūpimą problemą, bet ir prašo patarimo, kur jiems kreiptis, kad galėtų apginti savo galimai pažeistas teises, nes neturi lėšų samdyti advokato. Tai liudija, kad pareiškėjai neretai neturi pakankamai informacijos apie galimybes pasinaudoti valstybės garantuojama teisine pagalba.

Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėja dr. Danutė Jočienė savo pranešime atkreipė dėmesį į tai, kad Lietuvoje teisinės pagalbos institutas veikia gana gerai, tačiau kartais visgi gali būti keliama klausimų specifinėse srityse – tiek dėl slaptos informacijos naudojimo teismo bylose, tiek dėl neįgalių asmenų atstovavimo, tiek kitais atvejais.

Belgijoje praktikuojanti advokatė konferencijos dalyviams išsamiai pristatė teisę į teisinę pagalbą reguliuojančius tarptautinius ir ES instrumentus. Jos mintis, detaliai aptardama su teisine pagalba susijusias ES direktyvas bei jų rengimo aplinkybes, tęsė Europos Komisijos atstovė. Dr. Anželika Banevičienė, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos direktorė, detaliai apžvelgė įvairius teisinės pagalbos organizavimo ir administravimo modelius. Apie Austrijos patirtį įžvalgomis dalijosi Austrijos profesorius ir advokatas.

Knferencija buvo organizuojama įgyvendinant ES finansuojamą projektą „Teisinės pagalbos kokybės didinimas: bendrieji standartai skirtingoms šalims“ (JUST/2015/ACTION GRANTS). Projekto koordinatorius – Lietuvos teisės institutas. Projekto partneriai: Frankfurto prie Maino J. W. Goethe’s universitetas, Nyderlandų teisinės pagalbos valdyba, Lietuvos advokatūra, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį