Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių64
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių94
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė782183

Naujienos

Susitikime su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu – dėmesys bendradarbiavimo galimybėms sprendžiant žmogaus teisių problemas

2017 m. gruodžio 21 d.

NuotraukaSeimo kontrolieriai Augustinas Normantas ir Raimondas Šukys susitikime su Nacionalinis lygybės ir įvairovės forumo atstovais aptarė bendradarbiavimo galimybes sprendžiant žmogaus teisių problemas.

Susitikime dalyvavę Nacionalinis lygybės ir įvairovės forumo atstovai pristatė savo organizacijų veiklą bei atkreipė dėmesį į aktualiausias žmogaus teisių problemas jų veiklos srityse. Vilniaus Bočiai akcentavo Europos socialinės chartijos įgyvendinimo problemas, diskutavo apie šios chartijos 23 str. ratifikavimo galimybes Lietuvoje.

Susitikime taip pat kalbėta apie globalaus senėjimo tendencijas ir su jomis susijusias žmogaus teisių problemas, tarp kurių pagyvenusių asmenų atstovai įtraukimo svarba sprendžiant su vyresniais asmenimis susijusius klausimus.

Pristatydama Lietuvos neįgaliųjų forumo veiklą, forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė akcentavo ryškėjančias Neįgaliųjų konvencijos įgyvendinimo problemas, kurios susijusios su neveiksnumo institutu, prieinamo užtikrinimo problemomis. Taip pat akcentavo būtinybę peržiūrėti priverstinio hospitalizavimo teisinį reglamentavimą.

Susitikime dalyvavęs nacionalinės LGBTQ organizacijos vadovas Vladimir Simonko Seimo kontrolieriams priminė, kad Lietuva vis dar nėra įgyvendinusi Europos žmogaus teisių teismo sprendimo L prieš Lietuvą byloje, todėl ragino šį klausimą prioretizuoti ir ieškoti būdų, kad Teisingumo ministerijos parengtas įstatymas dėl lyties keitimo Vyriausybėje sulauktų pritarimo.

Seimo kontrolierius, įstaigos vadovas Augustinas Normantas pasidžiaugė galimybe susitikti su pilietinės visuomenės atstovais ir patikino, kad Seimo kontrolierių įstaiga, kaip nacionalinė žmogaus teisių institucija,  bendradarbiaus su pilietinės visuomenės atstovais ieškant žmogaus teisių problemų sprendimo būdų.

Nacionalinis lygybės ir įvairovės forumas – tai nacionalinis bendradarbiavimo tinklas, vienijantis nevyriausybines organizacijas, atstovaujančias diskriminacijos atžvilgiu pažeidžiamas gyventojų grupes, siekiant bendrųjų tikslų kovoje prieš diskriminaciją lyties, negalios, seksualinės orientacijos, amžiaus, religijos ir įsitikinimų, rasės ar etninės kilmės pagrindu.

Seimo kontrolierių įstaiga yra nacionalinė žmogaus teisių institucija, kurios tikslas skatindami pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms bei bendradarbiaujant su valstybės ir savivaldybių institucijomis, įstaigomis, pilietine visuomene, socialiniais partneriais, tarptautinėmis organizacijomis žmogaus teisių ir laisvių klausimais.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį