Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių90
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė773276

Naujienos

Seimo kontrolieriai susitiko su Žmogaus teisių organizacijų koalicijos atstovais

2018 m. sausio 19 d.

Susitikimas su ZTKOSeimo kontrolieriai Augustinas Normantas ir Raimondas Šukys susitikime su Žmogaus teisių organizacijų koalicijos atstovais aptarė bendradarbiavimo galimybes sprendžiant žmogaus teisių problemas.

Susitikime dalyvavę Žmogaus teisių organizacijų koalicijos atstovai pristatė koalicijos veiklą bei atkreipė dėmesį į aktualiausias žmogaus teisių problemas jų veiklos srityse. Susitikime kalbėta apie romų integravimo, visuomenės švietimo žmogaus teisių temomis svarbą. Žmogaus teisių centro vadovė Birutė Sabatausakitė atkreipė dėmesį į Stambulo konvencijos ratifikavimo, romų tautybės asmenų, gyvenančių Vilniaus Kirtimų rajone, problemas.

Pristatydama organizacijos veiklą „Psichikos sveikatos perspektyvos vadovė“ Karilė Levickaitė atkreipė Seimo kontrolierių dėmesį į psichikos sveikatos priežiūros įstatymo pataisų, galimai pažeidžiančių žmogaus teises, ydas, būtinybę tobulinti psichikos sveikatos priežiūros sistemą.

Susitikime dalyvavęs nacionalinės LGBTQ organizacijos atstovas Tomas Vytautas Raskevičius kalbėjo apie būtinybę įgyvendinti Europos žmogaus teisių teismo (EŽTT) sprendimą dėl lyties keitimo, todėl ragino šį klausimą prioretizuoti ir ieškoti būdų, kad Teisingumo ministerijos parengtas įstatymas dėl lyties keitimo Vyriausybėje sulauktų pritarimo parlamente. Be to, pristatydamas bylą prieš Lietuvą EŽTT jis  atkreipė dėmesį į šeimos susijungimo problemas šalyje.

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms bei skatina pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, atliekant nacionalinės žmogaus teisių institucijos funkcijas. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį