Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių90
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė773276

Naujienos

Seimo kontrolierių įstaigos vadovas susitiko su Lietuvos atstovais Jungtinių Tautų Organizacijoje

2018 m. sausio 30 d.

Puras ir RuskusSusitikime su Seimo kontrolieriumi Augustinu Normantu Lietuvos atstovas Jungtinių Tautų (JT) Neįgaliųjų teisių komitete Jonas Ruškus, JT specialusis pranešėjas dėl paramos visuotinei teisei į aukščiausius siektinus fizinės ir protinės sveikatos standartus Dainius Pūras, prof. Arūnas Germanavičius bei Lietuvos neįgaliųjų forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė aptarė psichosocialinę negalią turinčių asmenų teisių (ne)įgyvendinimo aspektus.

Seimo kontrolierius A. Normantas pastebėjo, kad šis susitikimas su psichosocialinės negalios teisių ekspertais yra pirmasis Seimo kontrolierių įstaigai tapus nacionaline žmogaus teisių institucija ir pasidžiaugė galėdamas susipažinti su negalią turinčių asmenų teisių įgyvendinimo problemomis, psichikos sveikatos politikos probleminiais aspektais. 

 Jungtinių Tautų (JT) Neįgaliųjų teisių komiteto narys Jonas Ruškus apžvelgė Neįgaliųjų konvencijos įgyvendinimo problemas, o prof. Dainius Pūras pristatė aktualiausias psichikos sveikatos politikos problemas.  

Akcentuodama psichosocialinę negalią turinčių asmenų teisių įgyvendinimo problemas D. Juodkaitė atkreipė Seimo kontrolieriaus dėmesį į Psichikos sveikatos priežiūros įstatymo pataisas, kurios, jos nuomone, prieštarauja Neįgaliųjų konvencijos nuostatoms, taip pat į būtinybę paspartinti JT Neįgaliųjų komiteto pateiktų rekomendacijų įgyvendinimą. 

A. Normantas atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į tai, kad Lietuva iki 2020 m. rugsėjo 18 d. JT Neįgaliųjų teisių komitetui turės pateikti sujungtas antrą ir trečią periodines ataskaitas, todėl, jo nuomone, būtina išklausyti, kokių priemonių imtasi Komiteto rekomendacijoms įgyvendinti po pirmosios periodinės ataskaitos svarstymo dėl JT neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimo.Germanavicius ir Normantas

Apžvelgdamas situaciją psichiatrijos įstaigose, prof. Arūnas Germanavičius atkreipė Seimo kontrolieriaus dėmesį į darbuotojų, turinčių žinių apie žmogaus teises, trūkumą psichikos sveikatos įstaigose bei į priverstinio hospitalizavimo ydingumą šalyje. 

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms bei skatina pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, atliekant nacionalinės žmogaus teisių institucijos funkcijas. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį