Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių63
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė764319

Naujienos

Seimo kontrolierius su Seimo pirmininku aptarė aktualiausias žmogaus teisių problemas šalyje

2018 m. sausio 31 d.

27332087 1900299823563938 4167736248022704762 nSeimo kontrolierius, įstaigos vadovas Augustinas Normantas susitikęs su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu aptarė aktualiausias žmogaus teisių problemas šalyje, tarp kurių psichikos sveikatos, globos įstaigų deinstitucionalizavimo klausimai bei bausmių vykdymo sistemos problemos.

A. Normantas su Seimo pirmininku aptarė ir aktualiausias nacionalinės žmogaus teisių institucijas veiklos gaires: „Seimo pirmininkas domėjosi, kaip vyksta deinstitucionalizacijos procesai globos įstaigose, taip pat domėjosi bausmių vykdymo ir įkalinimo sistemos problemomis”. 

Seimo kontrolierius pastebėjo, kad Lietuva viena pirmaujančių šalių įkalintų asmenų skaičiumi Europos Sąjungoje, pasižyminti skurdžiomis įkalinimo sąlygomis. „Lietuva dėl blogų įkalinimo sąlygų pralaimi nacionaliniuose  teismuose ir Europos žmogaus teisių teisme.

Seimo pirmininkas A. Pranckietis domėjosi žmogaus teisių problemomis globos bei psichikos sveikatos priežiūros įstaigose. Išreikšdamas susirūpinimą naujomis Psichikos sveikatos priežiūros įstatymo pataisomis, A. Normantas pastebėjo, kad Lietuva turi laikytis tarptautinių įsipareigojimų žmogaus teisių srityje.

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms bei skatina pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, atliekant nacionalinės žmogaus teisių institucijos funkcijas. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį