Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių62
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė764318

Naujienos

Žmogaus teisių problemos aptartos su generalinio prokuroro pavaduotojais

2018 m. vasario 13 d.

IMG 4231Seimo kontrolieriai Augustinas Normantas ir Raimondas Šukys Generalinėje prokuratūroje aptarė aktualiausias žmogaus teisių problemas atliekant ikiteisminius tyrimus. Susitikime kalbėta apie įkalinimo įstaigose atliekamų ikiteisminių tyrimų kontrolės sustiprinimą bei asmenų prašymų nagrinėjimo ydas prokuratūroje.

Seimo kontrolieriai atkreipė Generalinės prokuratūros vadovų dėmesį į tai, kad ikiteisminio tyrimo dokumentai asmenims turėtų būti įteikiami juos siunčiant registruotų paštu, taip išvengiant situacijų, kai asmenys nėra tinkamai informuojami apie ikiteisminio tyrimo metu priimtus sprendimus.

Seimo kontrolieriai susitikime taip pat pristatė nacionalinės žmogaus teisių institucijos funkcijas, kurios įsigaliojo 2018 metų sausio 1 d. įsigaliojus Seimo kontrolierių įstatymo pataisoms, įtvirtinančioms Nacionalinės žmogaus teisių institucijos statusą.

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms bei skatina pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, atliekant nacionalinės žmogaus teisių institucijos funkcijas. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį