Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių26
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių95
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė781766

Naujienos

Seimo kontrolierių dėmesyje – Psichikos sveikatos priežiūros įstatymo pataisos

2018 m. balandžio 3 d.

IMG 0302Susitikę su žmogaus teisių ir psichikos sveikatos ekspertais Seimo kontrolieriai Augustinas Normantas ir Raimondas Šukys aptarė teikiamų Seimui pataisų atitikimą tarptautiniams šalies įsipareigojimams žmogaus teisių srityje.

Susitikime su Sveikatos apsaugos, teisingumo ministerijos bei nevyriausybinių organizacijų atstovais aptarė, kaip įgyvendinamos Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komiteto rekomendacijos Lietuvai, susijusios su Neįgaliųjų konvencijos 14 str. ir kitų nuostatų įgyvendinimu.

Susitikime įstatymo projektą Seimo kontrolieriams pristačiusi Valstybinio psichikos sveikatos centro vadovė Ona Davidonienė pastebėjo, kad šis įstatymas keičiamas pirmą kartą, todėl pataisomis stengiamasi atsižvelgti į Jungtinių Tautų Neigaliųjų komiteto bei Europos Tarybos Komiteto prieš kankinimą rekomendacijas. 

Naujajame įstatyme įtvirtinama pareiga priverstinio hospitalziavimo ir gydymo klausimus svarstyti teisme dalyvaujant pacientui, numatoma galimybė pacientui skųsti sprendimą dėl privesrtinio hpospitalizavvimo aukštesnės instancijos teismui. 

IMG 2179Seimo kontrolieriai pasidžiaugę pozityviomis pastangomis gerinti pacientų teises atkreipė Sveikatos apsaugos ir Teisingumo ministerijų atstovų dėmesį į būtinybę su šio įstatymo pataisomis keisti Civilinio proceso kodekso nuostatas. „Nepakeitus Civilinio proceso kodekso nuostatų, reglamentuojančių teismo sprendimo apskundimo tvarką nebus galimybių įgyvendinti pažangensių Psichikos sveikatos priežiūros įstatymo nuostatų”, – pastebėjo Seimo kontrolierius Raimondas Šukys. 

Susitikime dalyvavę nevyriausybinių organizacijų atstovai, tarp kurių Lietuvos neįgaliųjų forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė bei Psichikos sveikatos perspektyvos direktorė Karilė Levickaitė pastebėjo, kad įstatymą būtina tobulinti – siaurinant ir detalizuojant priverstinio hospitalizavimo pagrindus, išskiriant priverstinio hospitalizavimo ir gydymo institutus. 

Seimo kontrolieriai vykdydami nacionalinės žmogaus teisių institucijos funkcijas pateiks parlamentui savo poziciją dėl Psichikos sveikatos priežiūros įstatymo pataisų atitikimo tarptautiniams šalies įsipareigojimams žmogaus teisių srityje.

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms bei skatina pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, atliekant nacionalinės žmogaus teisių institucijos funkcijas. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą.

 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį