Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių91
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė773277

Naujienos

Aptarti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro veiklos trūkumai

2017 m. balandžio 17 d.

30716190 1937151689878751 4596613177627457174 nSeimo kontrolierių įstaigoje organizuotas susitikimas su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generaline direktore Terese Birute Burauskaite, kuriame aptarti pareiškėjų skundų tyrimų rezultatai bei Seimo kontrolieriaus rekomendacijų vykdymo eiga.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generaline direktore Terese Birute Burauskaite vadovaujamos įstaigos veiklos trūkumus, nagrinėjant asmenų prašymus, laiko „formalaus pobūdžio“, todėl Seimo kontrolierius rekomendavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovei „imtis teisinių bei organizacinių priemonių, kad ateityje būtų užtikrinamas tinkamas visų asmenų prašymų nagrinėjimas ir atsakymai pareiškėjams būtų teikiami laiku“, t. y.  pareiškėjams būtų atsakyta laiku, būtų paisoma paisytų teisės aktuose nustatytos prašymų (skundų) nagrinėjimo tvarkos. 

Seimo kontrolierius susitikime atkreipė dėmesį, kad viešojo administravimo subjektai turi veikti paisant pagrindiniame šalies įstatyme – Konstitucijoje įtvirtinto, atkartojamo ir Viešojo administravimo įstatyme principo, kad valdžios įstaigos tarnauja žmonėms. „Kiekviena viešojo administravimo institucija yra saistoma bendrųjų, be kita ko, konstitucinių teisės principų (teisinės valstybės, valdžios įstaigos tarnauja žmonėms, teisės viršenybės, draudimo diskriminuoti, asmenų lygybės prieš įstatymą, proporcingumo ir kt.) bei gero administravimo, atsakingo valdymo principų (teisėtumo, objektyvumo, nepiktnaudžiavimo valdžia, skaidrumo)“, – susitikime kalbėjo Seimo kontrolierių įstaigos vadovas Augustinas Normantas.

Seimo kontrolierius pabrėžė tai, kad savo veikloje siekia geranoriško bendravimo ir bendradarbiavimo su valdžios institucijomis, todėl teikiamomis rekomendacijomis skatina, kad valstybės institucijos ištaisytų nustatytus trūkumus ir ateityje nepažeistų gero administravimo, atsakingo valdymo principų. 

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centroveikloje, nagrinėjant asmenų prašymus, Seimo kontrolierius įžvelgė teisės aktų reikalavimų netinkamo vykdymo sistemiškumo požymių. Susitikimo metu taip pat atkreiptas Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrovadovės dėmesys į įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimų dėl informacijos apie teisės pažeidimus skelbimo viešai, nevykdymą. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro interneto svetainėje nustatyta tvarka iki šiol nepaskelbė Seimo kontrolieriaus pažymų bei informacijos apie pažymose teiktų rekomendacijų nagrinėjimo rezultatus. 

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovė pripažino savo veiklos trūkumus ir pažadėjo imtis priemonių jiems pašalinti.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį