Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių60
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių95
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė775715

Naujienos

Seimo kontrolieriai susitiko su ODIHR susirinkimų stebėsenos delegacija

2018 m. gegužės 18 d.

 

The Meeting with ODIHRSeimo kontrolieriai Augustinas Normantas ir Raimondas Šukys susitiko su ESBO Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro (ODIHR) delegacija, atvykusią į Lietuvą atlikti viešųjų susirinkimų stebėsenos, kuri yra ketvirtoji viešųjų susirinkimų stebėsenos ciklo dalis. 

Delegacijos atstovai informavo Seimo kontrolierius, kad planuoja stebėti viešuosius renginius, susijusias su „Vaivorykštės dienos 2018“ festivaliu Vilniuje, taip vertinant Lietuvos pasirengimą laikytis tarptautinių įsipareigojimų užtikrinant teisės į susirinkimų laisvę įgyvendinimą.

Delegacijos vadovė Anita Danka pastebėjo, kad žmogaus teisių stebėjimo veikloje ESBO /ODIHR ypatingą dėmesį skiria būtinybei pagrįsti savo išvadas informacija, surinkta laikantis skaidrumo, tikslumo ir nešališkumo principų. Stebėtojai, dalyvaujantys informacijos rinkimo procese, turi laikytis griežtų objektyvumo ir nešališkumo principų.

Rinkdami informaciją delegacijos atstovai susitinka su įvairių institucijų, nevyriausybinių organizacijų, nacionalinių žmogaus teisių institucijų atstovais, kurie galėtų pateikti daugiau informacijos apie taikių susirinkimų laisvės užtikrinamą šalyje bei konkrečią informaciją apie pasirinktus stebėti renginius.

Pristatydami savo veiklą Seimo kontrolieriai atkreipė dėmesį, kad  Seimo kontrolierių įstaigos, kaip nacionalinės žmogaus teisių institucijos, mandatas Seimo kontrolierių įstatyme įtvirtintas 2018 m. sausio 1 dieną. Be to, Seimo kontrolierių įstaiga nėra gavusi viešųjų renginių organizatorių skundų dėl pareigūnų veiklos nagrinėjant prašymus organizuoti viešuosius susirinkimus. 

Delegacijos vadovė domėjosi susirinkimų laisvės įgyvendinimo reglamentuojančiais teisės aktais, ypatingą dėmesį skyrė diskusijai dėl Susirinkimų įstatymo 6 str. 1 ir 2 d. nuostatų įgyvendinimo, domėjosi įstatymo 3 str., apibrėžiančiu susirinkimų organizatorius, klausė, kaip šios nuostatos įgyvendinamos, kaip veikia susirinkimų vietos ir laikos suderinimo su savivaldybės atstovais procedūros.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį