Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių60
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių95
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė775715

Naujienos

Seimo kontrolierius: „Savivaldybė nepagrįstai sustabdė socialines paslaugos teikimą vyresnio amžiaus gyventojai“

2018 m. gegužės 25 d.

R. Sukys TelsiuoseIštyręs gyventojos skundą dėl Panevėžio miesto Savivaldybės administracijos pareigūnų neveikimo įgyvendinant bei prižiūrint su socialinės paslaugos „pagalba į namus“ teikimu susijusius klausimus, Seimo kontrolierius Raimondas Šukys nusprendė, kad Panevėžio miesto Savivaldybės administracija nepagrįstai sustabdė socialinės paslaugos „pagalba į namus“ teikimą gyventojai, tačiau įvertino Savivaldybės administracijos tarnautojų pastangas atnaujinti paslaugų teikimą.

Seimo kontrolierius nustatė, kad pagalbos į namus paslaugų teikimo gyventojai laikotarpiu Socialinių paslaugų centras buvo pakeitęs net 14 lankomosios priežiūros darbuotojų. Aiškinantis darbuotojų kaitos priežastis paaiškėjo, kad gyventoja pagalbos į namus paslaugų teikimo metu netinkamai elgėsi ir kėlė nepagrįstus reikalavimus socialiniams darbuotojams, kurie teikė jai pagalbos į namus paslaugas. 

Pateiktame atsakyme Seimo kontrolieriui savivaldybės Socialinių paslaugų centro vadovė nuogąstauja, kad gyventoja kelia darbuotojams neįgyvendinamus reikalavimus, grubiai elgiasi su lankomosios priežiūros darbuotojais, reikalauja, kad jos surašytų savo paso duomenis, užrašytų savo asmeninių telefonų numerius, nes vien darbo pažymėjimo parodymo jai nepakanka.

„Gyventoja dažnai skambina administracijai ir skundžiasi, kad darbuotoja netinkamai teikia paslaugas ir tokios darbuotojos jai nereikia. Ji žodžiu buvo perspėta apie galimą pirmiau nurodytos paslaugos nutraukimą dėl netinkamo jos elgesio. Nepavykus išspręsti susiklosčiusios probleminės situacijos gera valia, Pagalbos į namus paslaugų teikimas gyventojai buvo laikinai sustabdytas“, – pastebima Socialinių paslaugų centro vadovės atsakyme Seimo kontrolieriui.

Tyrimo metu paaiškėjo, jog nuo pat pagalbos į namus paslaugų teikimo gyventojai sustabdymo dienos savivaldybės administracijos darbuotojai dėl susidariusios probleminės situacijos bendradarbiavo su Panevėžio socialinių paslaugų centro administracija, teikė konsultacijas, ieškojo galimybių dėl pagalbos į namus paslaugų gyventojai atnaujinimo. 

Seimo kontrolierius pastebi, kad Savivaldybės administracija ėmėsi operatyvių priemonių: dalyvavo Panevėžio socialinių paslaugų centro administracijos pasitarime dėl aplinkybių, susijusių su gyventojai teikiamomis pagalbos į namus paslaugomis, organizavo posėdį savivaldybėje. Taip pat, siekiant išsiaiškinti probleminius aspektus, Savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų poskyrio vedėjas buvo nuvykęs į gyventojos namus. Darbo nedelsiant ėmėsi ir Savivaldybės taryba, kuri savo sprendimu atliko Socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo pakeitimus, sugriežtinant sprendimų dėl socialinių paslaugų asmeniui (šeimai) skyrimo, sustabdymo ir nutraukimo tvarką. 

Atlikęs tyrimą Seimo kontrolierius konstatavo, kad nors paslaugos buvo sustabdytos nepagrįstai, Panevėžio miesto Savivaldybės administracija ėmėsi visų reikiamų priemonių užmegzti socialinį kontaktą su gyventoja siekiant atnaujinti socialines paslaugas gyventojai. Įvertinęs savivaldybės pastangas ir tai, kad socialinių paslaugų teikimas gyventojai buvo atnaujintas, Seimo kontrolierius tyrimą nutraukė.

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms bei skatina pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, atliekant nacionalinės žmogaus teisių institucijos funkcijas. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį