Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių62
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių95
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė775717

Naujienos

Seimo kontrolierius: Valstybinio patentų biuro poįstatyminiai teisės aktai prieštarauja įstatymams

2018 m. gegužės 31 d.

IMG 0022Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierius Augustinas Normantas atliko tyrimą dėl netinkamo teisinio reglamentavimo, susijusio su duomenų įrašymo į Prekių ženklų registrą apmokestinimu prekės ženklų registracijos galiojimo pratęsimo metu, kurio išvadose konstatuojama, kad nei Prekių ženklų įstatyme, Mokesčių už pramoninės nuosavybės objektų registravimą įstatyme, nei kituose įstatymuose nėra įtvirtintas mokestis prekės ženklo atstovo duomenų keitimo Prekių ženklų registre paslaugai, kaip tai įtvirtinta įstatymo įgyvendinamajame teisės akte.

Seimo kontrolierius nustatė, jog galiojantis teisinis reglamentavimas, susijęs su atstovo duomenų (korespondencijos adreso), įrašymo į registrą apmokestinimu nėra aiškus ir tikslus. Taip pat atkreipė dėmesį i tai, kad Prekių ženklų registro taisyklių nuostatos, kuriomis numatytos mokesčio lengvatos duomenų keitimo registre paslaugai, konkuruoja su Prekių ženklų įstatyme, Mokesčių už pramoninės nuosavybės objektų registravimą įstatyme ir Mokesčių administravimo įstatyme įtvirtintomis nuostatomis.

„Pratęsdamas savo valdomų prekės ženklų galiojimą, susidūriau su situacija, kuomet tuo pat metu norėdamas atnaujinti savo korespondencijos adresą, buvau paprašytas pildyti ir antrą formą ir už tai papildomai susimokėti“,− susirūpinęs neteisėto mokesčio paskirtimi, į Seimo kontrolierių kreipėsi gyventojas.

Seimo kontrolierius priminė, jog Valstybinis patentų biuras yra atsakingas už teisingą mokesčių sumokėjimą ir už duomenų tvarkymą registre bei pabrėžė, jog viešojo administravimo įstaigoms nesuteikta diskrecijos teisė interpretuoti: „Atitinkamas mokestis gali būti nustatomas tik įstatymu“.

A. Normantas taip pat pabrėžė, kad teisės normos turi derėti tarpusavyje, o tai reiškia, kad žemesnės teisinės galios teisės aktai neturi prieštarauti aukštesnės teisinės galios teisės aktams, o įstatymo įgyvendinamieji teisės aktai turi būti rengiami ir priimami taip, kad įsigaliotų kartu su įstatymu ar atskiromis jo nuostatomis, kurias šie teisės aktai įgyvendina.

Išanalizavę Seimo kontrolieriaus rekomendacijas Valstybinis patentų biuras ir Teisingumo ministerija pateikė informaciją apie parengtą naujos redakcijos Prekių ženklų įstatymo pakeitimo projektą, kuris pateiktas Vyriausybei derinti. Įstatymo pataisos papildo 50 straipsnį 7 dalimi, kurioje nurodoma, kad „norint atlikti pakeitimus teisės perdavimo ar registracijos galiojimo pratęsimo atvejais, atskiras mokestis už pakeitimus neimamas“. Valstybinis patentų biuras patikino Seimo kontrolierių, kad įsigaliojus siūlomiems pakeitimams,− bus atitinkamai tikslinamos Prekių ženklų registro taisyklėse įtvirtintos nuostatos.

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms bei skatina pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, atliekant nacionalinės žmogaus teisių institucijos funkcijas. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį