Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių14
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių101
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė824370

Naujienos

Seimo kontrolierius su profesinės sąjungos „Solidarumas” ir Teisingumo ministerijos atstovais aptarė įkalinimo įstaigų reformos problemas

2019 m. vasario 5 d.

IMG 3170Seimo kontrolierių įstaigoje aptarti laisvės atėmimo vietose vykdomos pertvarkos probleminiai klausimai kartu su vaiko teisių kontroliere Edita Žiobiene, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas”, Teisingumo ministerija ir Kalėjimų Departamento atstovais. 

Vieną iš daugiausiai diskusijų sulaukusių klausimų iškėlė Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” atstovai, kurie klausė, ar reorganizuojant įkalinimo įstaigas ir panaikinant naktinio sveikatos specialisto budėjimo institutą įkalinimo įstaigose, nebus pažeidžiama viena iš svarbiausių žmogaus teisių – teisė į savalaikę ir tinkamą sveikatos apsaugą. Taip pat buvo apgailestaujama, kad neretai priimant tokius svarbius ir turinčius įtakos visai visuomenei klausimus yra pasigendama Sveikatos apsaugos ministerijos bendradarbiavimo.

Seimo kontrolierių įstaigos vadovas Augustinas Normantas atkreipė dėmesį ir į tai, kad visų pirma, siekiant užtikrinti kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas įkalinimo įstaigose, turi būti atsižvelgiama į ten dirbančių asmenų darbo užmokestį.

„Faktinė situacija, kai įkalinimo įstaigoje dirbantis sveikatos priežiūros specialistas uždirba mažiau nei dirbantis įprastoje sveikatos įstaigoje yra neteisinga, nes tokio asmens darbo sąlygos yra žymiai sudėtingesnės”, pastebėjo Seimo kontrolierių įstaigos vadovas. A. Normantas taip pat atkreipė dėmesį, kad šiuo metu vykdoma reorganizacija, kurios metu yra atsisakoma pertekliniu priemonių, neretai prastina laisvės atėmimo vietose dirbančių asmenų padėtį, todėl šie atsiduria blogesnėje padėtyje, nei asmenys, kurie dirba kitur, o to pasėkoje prastėja sveikatos priežiūros užtikrinimo kokybė. 

Susitikimo metu taip pat buvo akcentuojama, kad nuteistieji yra asmenys, kurių laisvė yra apribota, tačiau vien dėl to sveikatos apsauga ir paslaugu prieinamumas neturi būti ribojamas.

Seimo kontrolierius pastebėjo, kad įkalinimo įstaigoje vykdoma reforma neturi prastinti nuteistųjų padėties bei sveikatos priežiūros paslaugų gavimo kokybės: „Valstybė nuo laisvės apribojimo momento prisiima neribotą atsakomybę už asmenį ir toks asmuo yra absoliučiai valstybės žinioje, tad sumažinus įstaigoje dirbančių sveikatos priežiūros specialistų skaičių, būtina užtikrinama nuteistųjų teisę į tinkamą sveikatos paslaugų prieinamumą”.

Susitikime didelis dėmesys buvo skiriamas ir Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose bausmę atlikinėjantiems nepilnamečiams. Seimo kontrolierius pažymėjo, kad nepilnamečiai yra ta socialinė grupė, kuriai turi būti skiriamas jautrus dėmesys, todėl vykdant įkalinimo įstaigų pertvarką turi būti užtikrinama, kad bausmę atliekantys nepilnamečiai, kurie turi ypatingai kintanti socialinį pagrindą,  būtų apsaugoti bei nepajaustų jokio neigiamo poveikio iš kitų bausmę atliekančių asmenų. 

Susitikimas užsibaigė bendru sutarimu, kad visos kylančios problemos turi būti sprendžiamos tik kalbant bei užmezgant dialogą, o priimami sprendimai neturi pažeisti pagrindinių žmogaus teisių ir laisvių. Žmogaus teisių principai yra esminis kelias, kuriuo turi eiti demokratinė valstybė, kurioje yra gerbiamos demokratinės vertybės. Susitikime dalyvavę asmenys patikino, kad diskusija turi būti tęsiama bei siekiama, kad padarytos išvados būtų vainikuotos teigiamų rezultatų. 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį