Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių16
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių95
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė821457

Naujienos

Seimo kontrolierė: Vilniaus miesto meras turėtų pateikti atsakymus

2019 m. vasario 10 d.

Milda VainiuteAtlikus tyrimą, Seimo kontrolierė Milda Vainiutė konstatavo, kad Vilniaus miesto savivaldybė pažeidė Visuomenės informavimo įstatyme įtvirtintą teisę gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų bei joms priklausančių įstaigų. Vilniaus miesto meras, atsisakydamas pateikti informaciją dėl galimai neteisėtai sudarytos sutarties su bendrove, įpareigotas per mėnesį pateikti atsakymus, kokiomis aplinkybėmis buvo sudaryta galimai neteisėta sutartis dėl filmuotos medžiagos ataskaitų rengimo apie Vilniaus mero vykdoma veiklą. Seimo kontrolierėtaip pat priminė, kad atsisakyti teikti informaciją galima tik Teisės gauti informaciją  įstatymo nustatytais pagrindais, kurių sąrašas yra baigtinis.

Susirūpinimą Seimo kontrolierei kėlė tai, kad nors Vilniaus miesto taryba ir tvirtina, kad Vilniaus miesto meras filmuotą medžiagą apie Savivaldybės vykdoma veiklą, pirktą už Savivaldybės biudžeto lėšas, naudojo asmeniniais reklaminiais tikslais, tačiau Savivaldybė paprašyta pateikti rūpimus atsakymus dėl paslaugų pirkimo sutarties bei jos pasirašymo aplinkybių atsisako. Tyrimo metu paaiškėjo, kad abejonių dėl paslaugų pirkimo sutarties sukėlė ir tai, kad viena sąskaita faktūra už jau atliktus bendrovės darbus Savivaldybei buvo pateikta sutarties pasirašymo dieną, taip pat sutarties teisėtumu abejoti privertė ir sutartyje sulygta sąlyga, kad „sutartis pasibaigia, kai baigiasi sutartyje numatytas biudžetas“.

Atkreiptinas dėmesys, kad sudarytoje sutartyje nėra numatoma nei kiek filmuotos medžiagos įsipareigoja parengti bendrovė, nei konkrečios sumos, kurią įsipareigoja už suteiktas paslaugas mokėti Vilniaus miesto savivaldybė. Toks esminių sąlygų nenumatymas sutartyje kelia abejonių, ar tikrai sudaryta sutartis yra teisėta, tiesa, nors sutarties šalys ir turi teisę dispozityviai derinti sutarties sąlygas, tačiau toks būtinųjų sutarties sąlygų nenumatymas pateikia daugiau klausimų, nei atsakymų, kurie iš esmės kvestionuoja viešojo intereso užtikrinimu. Išsiuntus Savivaldybei priminimą dėl pateiktų klausimų,  Vilniaus mero patarėjas informavo, kad atsakymų ir nebus – Savivaldybės administracija nemato prasmės kartotis. 

Seimo kontrolierė pažymi, kad valstybės ar savivaldybės institucijos bei joms priklausančios įstaigos, atsakydamos į Pareiškėjų prašymus, turi vadovautis informacijos išsamumo principu, kuris reiškia, kad Pareiškėjui turi būti pateikta visa pagal teisės aktus teiktina bei jo prašymo turinį atitinkanti informacija, o pateikti atsakymai turi būti pakankamai motyvuoti. Vienas iš veiksmingo teisės gauti informaciją iš valstybės ar savivaldybių institucijų ar įstaigų įgyvendinimo tikslų – siekis, kad institucijų darbas būtų kuo atviresnis. Būtent atvirumas garantuoja didesnį valdymo teisėtumą ir veiksmingumą bei užtikrina tinkamą asmenų teisės į informaciją įgyvendinimą. 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį