Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių40
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių95
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė801260

Naujienos

Seimo kontrolierių įstaigoje lankėsi Mykolo Romerio universiteto Erasmus programos studentai

2019 m. vasario 28 d.

IMG 3271Seimo kontrolierių įstaigoje apsilankė Mykolo Romerio universiteto Erasmus programos studentai, kuriuos atlydėjo prof. Toma Birmontienė. Susitikimo metu svečiai buvo supažindinti su Seimo kontrolierių įstaigos, kaip nacionalinės žmogaus teisių institucijos, veikla, jos vykdomomis itin svarbiomis iš pačios Konstitucijos kylančiomis žmogaus teisių apsaugos funkcijomis bei jautriausiomis žmogaus teisių problemomis šalyje. 

Susitikimas prasidėjo prisimenant 2017- uosius metus, kurie  Seimo kontrolierių įstaigai buvo reikšmingi – tapusi A lygiu akredituota nacionaline žmogaus teisių institucija, Seimo kontrolierių įstaigai suteikta  teisė ne tik ginti žmogaus teises bei laisves, nagrinėjant skundus dėl valstybės ir savivaldybių pareigūnų piktnaudžiavimo ar biurokratizmo bei vykdyti nacionalinę uždarų laisvės suvaržymo vietų stebėsena, bet ir atlikti bendrą žmogaus teisių padėties vertinimą visos šalies mastu. 

Didelis dėmesys buvo skiriamas išsiplėtusioms Seimo kontrolierių įstaigos, vykdant nacionalinės žmogaus teisių institucijos funkcijas, kompetencijos sritims aptarti. Mykolo Romerio universiteto svečiai sužinojo, kad Seimo kontrolierių įstaiga atlieka ne tik žmogaus teisių stebėsena Lietuvoje, tačiau vykdo ir informacijos apie žmogaus teises sklaidą, pristato žmogaus teisių padėties vertinimą tarptautinėse organizacijose, teikia siūlymus valstybės bei savivaldybių institucijoms ir įstaigoms žmogaus teisių klausimais bei inicijuoja tyrimus dėl esminių žmogaus teisių problemų.

Taip pat pristatyta viena iš jautriausių funkcijų – globos bei įkalinimo įstaigose vykdoma nacionalinė kankinimų prevenciją, kurios metu reguliariai lankomasi laisvės apribojimo vietose, kurių Lietuvoje yra daugiau kaip 400. Susitikimo metu Seimo kontrolierių įstaiga atkreipė dėmesį, kad kankinimų ir kitų žmogaus teisių pažeidimų užkardymo veikla yra itin svarbi ir ja pasiekiama teigiamų rezultatų, nes yra nustatomi įvairaus pobūdžio žmogaus teisių pažeidimai, atkreipiamas institucijų dėmesys į problemas bei aspektus, kurie gali lemti laikomų asmenų teisių pažeidimus. 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį