Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių93
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių98
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė825222

Naujienos

Šiaulių miesto savivaldybė neužtikrina gyventojų teisės į sveiką aplinką

2019 m. kovo 25 d.

Milda VainiuteSeimo kontrolierė Milda Vainiutė ėmėsi tirti Šiaulių miesto gyventojos skundo dėl Šiaulių miesto savivaldybės administracijos pareigūnų veiksmų, neužtikrinant teisės į sveiką aplinką, kurioje geležinkelio triukšmas neviršytų teisės aktuose nustatytų triukšmo ribinių dydžių. Įvertinus problemos aktualumą ne tik Pareiškėjai, bet ir kitiems asmenims, buvo siekiama įvertinti problemą įvairiais aspektais, kartu ir esamą teisinį reglamentavimą. Atlikus tyrimą Seimo kontrolierė pateikė rekomendacijas Sveikatos apsaugos ministerijai.

Įvertinusi skundo tyrimo metu surinktus duomenis, Seimo kontrolierė pažymėjo, kad, nepaisant to, jog skundo tyrimo metu, Savivaldybės administracija kartu su AB „Lietuvos geležinkeliai“ ėmėsi veiksmų Šiaulių miesto gyventojų keliamai problemai spręsti: buvo inicijuotas projektas, kurio metu suplanuota įrengti triukšmo mažinimo užtvaras bei priimti šiam projektui įgyvendinti būtini Savivaldybės tarybos sprendimai, Šiaulių miesto gyventojų problema dėl geležinkelio triukšmo ilgą laiką  nebuvo sprendžiama iš esmės.

Skundo tyrimo metu, Seimo kontrolierė atkreipė dėmesį į tai, kad savivaldybės pagal joms nustatytą kompetenciją yra įpareigotos vykdyti triukšmo valdymą ir kontrolę, taip pat nurodė, kad Savivaldybės administracija, gavusi informacijos apie daromus pažeidimus, siekdama užtikrinti konstitucinės asmens teisės į saugią ir švarią aplinką be sveikatą žalojančio triukšmo įgyvendinimą, pirmiausia privalo dėti visas pastangas ir išnaudoti visas priemones, triukšmo prevencijos ir mažinimo priemones, siekiant, kad vykdomas pažeidimas būtų nutrauktas.

Vertinant teisinį reglamentavimą, nustatyta, kad šiuo metu galiojančiame Triukšmo valdymo įstatyme reglamentavimas nėra visiškai aiškus ir gali būti suprantamas bei traktuojamas skirtingai, kas galėjo sąlygoti tai, jog aktualios problemos ilgą laiką nebuvo sprendžiamos iš esmės. Atsižvelgiant į tai Sveikatos apsaugos ministerijai pateikta rekomendacija: „siekiant teisinio reglamentavimo aiškumo, imtis teisinių ir organizacinių priemonių, kad teisėkūros veiksmai būtų atliekami per įmanomai trumpiausius terminus“.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį