Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių19
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių98
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė817504

Naujienos

Seimo kontrolierė: Vilniaus miesto savivaldybės abejingumas kelia grėsmę gyventojų saugumui

2019 m. balandžio 23 d.

Milda Vainiute MG 8888Seimo kontrolierė Milda Vainiutė susidūrė su Vilniaus miesto savivaldybės abejingumu gyventojų prašymams, todėl Savivaldybę įpareigojo spręsti eismo saugumo gerinimo priemonių gatvėje įdiegimą bei akcentavo gatvės remonto darbų atlikimo būtinybę. Po atlikto tyrimo Vilniaus miesto eismo saugumo komisijos surengtame posėdyje buvo rastas kompromisas, o priimti sprendimai tenkino gyventojų lūkesčius.

Seimo kontrolierė atkreipė dėmesį, kad situacija gatvėje saugaus eismo aspektu nebuvo tinkama, nes neatitiko galiojančių teisės aktų reikalavimu bei ribojo gatvės ir aplinkinių teritorijų gyventojų galimybes tinkamai naudotis gatve. Suabejojusi Savivaldybės administracijos delsimu priimti sprendimus Seimo kontrolierė nusprendė pradėti tyrimą.

„Savivaldybė, derindama skirtingų gatvės gyventojų interesus, nesiekė konsensuso, o tik laikėsi tam tikros pozicijos, kurios teisėtumo net nekvestionavo. Savivaldybėturėjo organizuoti bendrą Savivaldybės administracijos atstovų ir visų suinteresuotų gatvės gyventojų susitikimą, o to nepadarius eliminavo galimybę koreguoti esamą situaciją dėl naudojimosi ginčo gatve bei operatyviau spręsti susidariusią padėtį“ – pažymi Seimo kontrolierė Milda Vainiutė.

Seimo kontrolierė taip pat įvertino, kad Savivaldybės ketinami priimti sprendimai dėl saugaus eismo klausimo sureguliavimo gatvėje galimai daliai gatvės gyventojų, turinčių skirtingus interesus dėl naudojimosi gatve, bus vienaip ar kitaip kvestionuojami. Siekdama užtikrinti objektyvių ir nešališkų sprendimų priėmimą, Seimo kontrolierė kreipėsi į atitinkamą viešąją įstaigą dėl ekspertinių išvadų dėl tinkamiausio gatvės kategorijos nustatymo ir saugaus eismo joje organizavimo pateikimo.

Taip pat nustatyta, kad gyventojams nerimą kėlęs Savivaldybės priimtas sprendimas dėl leidimo gatvėje įrengti signalinius stulpelius ne tik prieštaravo galiojantiems teritorijų planavimo dokumentams, bet ir buvo priimtas remiantis tik dalies suinteresuotų gatvės gyventojų prašymu bei parengta schema. Savivaldybės administracija savo poziciją dėl gatvės kategorijos grindė nepatvirtintais, o tik projektiniais sprendiniais ir galutinis aiškus Savivaldybės sprendimas šiuo klausimu iš viso nebuvo žinomas.

„Savivaldybių praktika, kai yra nesiimama aktyvių veiksmų ar yra laikomasi nereikalingų formalumų, vertinama kaip biurokratinių kliūčių sudarymu ir yra nesuderinama su gerojo viešojo administravimo principais. Atsižvelgiant į tokį Savivaldybės neveikimą, konstatuotinas Vietos savivaldos įstatyme įtvirtintų veiklos skaidrumo bei reagavimo į gyventojų nuomonę principų pažeidimas“ – aiškina Seimo kontrolierė Milda Vainiutė.

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą. Seimo kontrolierių įstaiga – Nacionalinė žmogaus teisių institucija, akredituota Jungtinėse Tautose.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį