Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių77
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių95
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė817657

Naujienos

Seimo kontrolierių įstaigoje aptarta JT Neįgaliųjų komiteto patektų rekomendacijų įgyvendinimo pažanga

2019 m. balandžio 30 d.

Image 05 05 2019 at 22.13 1Seimo kontrolieriaus iniciatyva organizuotame susitikime valstybės institucijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovai išklausė Neįgaliųjų socialinės integracijos veiklos rezultatų ir Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimo 2018 m. stebėsenos ataskaitą, kurioje Neįgaliųjų reikalų departamentas išryškino svarbiausius JT Neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimo šalyje trūkumus.

Ataskaitoje pastebima, kad šalis netinkamai užtikrina asmenų, turinčių negalią dalyvavimą politiniame ir visuomeniniame gyvenime. „Reikia tobulinti įstatymines nuostatas dėl rinkimų prieinamumo (fizinės aplinkos ir informacijos) užtikrinimo, bei skirti lėšų ir tinkamai pritaikyti žmonėms su negalia balsavimo apylinkių patalpas“, – pastebima ataskaitoje.

„Didžiulė problema išlieka mokyklų prieinamumas fizinę negalią turintiems vaikams, o mokyklos priimti kitokią negalią turinčius vaikus vis dar nėra tinkamai pasiruošusios. Tai nerimą keliantys rodikliai“, – atkreipė dėmesį Seimo kontrolieriaus, nacionalinės žmogaus teisių institucijos vadovas Augustinas Normantas, pastebėdamas, kad asmenys, turintys fizinę negalią vis dar sunkiai gali įgyvendinti savo konstitucinę savo teisę.

Kalbėdamasis su valstybės institucijų atstovais A. Normantas pastebėjo, kad valstybė privalo užtikinti negalią turinčių asmenų informuotumą, sudaryti sąlygas jiems dalyvauti visuomeniniame gyvenime – būti aktyviais piliečiais, pilnaverčiais visuomenės nariais, todėl jų įtraukimas į sprendimų priėmimo procesus yra būtinas.

Vertinant Neįgaliųjų konvencijos įgyvendinimą šalyje pastebima, kad suaugusiųjų globos įstaigose gyventojai laiku nepamaitinami, jiems neorganizuojamas užimtumas, stokojama individualumo. Globos įstaigų gyventojai yra priklausomi nuo paslaugas teikiančių globos įstaigos darbuotojų.

Būdama nacionalinė žmogaus teisių institucija, Seimo kontrolierių įstaiga stebi ir vertina šalies veiksmus įgyvendinant tarptautinius įsipareigojimus. Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimo stebėsena – vienas iš svarbiausių įrankių kritiškai įsivertinti, kaip Lietuva įgyvendina tarptautinius įsipareigojimus ir numatyti įrankius stebėsenos ataskaitos projekte įvardytiems trūkumams šalinti. Lietuva 2020 m. Jungtinių Tautų Neįgaliųjų komitetui privalės pateikti antrąją ataskaitą dėl Jungtinių Tautų Neįgaliųjų konvencijos įgyvendinimo pažangos.

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms bei skatina pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, atliekant nacionalinės žmogaus teisių institucijos funkcijas. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį