Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių60
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių95
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė835120

Naujienos

Rasinės diskriminacijos panaikinimo komitetas rekomenduoja Lietuvai užtikrinti adekvataus finansavimą nacionalinei žmogaus teisių institucijai

2019 m. gegužės 10 d.

united nations flag 909Gegužės 10 dieną Jungtinių Tautų (JT) Rasinės diskriminacijos panaikinimo komitetas paskelbė rekomendacijas Lietuvai dėl Tarptautinės konvencijos dėl visų formų rasinės diskriminacijos panaikinimo įgyvendinimo. Komitetas pažymėjo pozityvias Lietuvos teisines ir institucines priemones, skirtas pakto įgyvendinimui, ypatingai kovos su netolerancija ir diskriminacija, romų integracijos, kovos su žmonių prekyba ir teisėsaugos pareigūnų mokymų kovos su neapykantos nusikaltimais srityse.

Atskirai buvo įvertinta, kad Seimo kontrolierių įstaigai 2017 metais buvo suteiktas Nacionalinės žmogaus teisių institucijos statusas. Savo ruožtu, JT Rasinės diskriminacijos panaikinimo komitetas pateikė rekomendacijas Lietuvai suintensyvinti pastangas ššiose srityse: adekvataus finansavimo užtikrinimo Seimo kontrolierių įstaigos ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos vykdomai veiklai, romų integracijos ir ššvietimo, dialogo su pilietine visuomene stiprinimo, kovos su neapykantos nusikaltimais, Tautinių maumų įstatymo priėmimo, pabėgėlių ir migrantų integracijos bei kitose srityse. Susipa˛inti su komiteto rekomendacijomis galite čia.

Seimo kontrolierių įstaiga, kaip nacionalinė žmogaus teisių institucija, pateikė alternatyvią ataskaitą kurioje atkreipė dėmesį į romų integracijos problemas ššalyje, ragino Lietuvą imtis efektyvių priemonių kovai su neapykantos kalba, pasisakė dėl Tautinių mažumų įstatymo priėmimo.

Lietuva 1965 metų Tarptautinę konvenciją dėl visų formų rasinės diskriminacijos panaikinimo ratifikavo 1998 metais. Konvencijos nuostatų įgyvendinimą valstybėse konvencijos narėse stebi ir rekomendacijas teikia JT Rasinės diskriminacijos panaikinimo komitetas. Vienuoliktąjį ir tryliktąjį periodinius praneššimus Lietuva komitetui pateiks iki 2023 metais.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį