Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių48
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė822168

Naujienos

Seimo kontrolierių įstaigoje lankėsi svečiai iš Armėnijos

2019 m. gegužės 15 d.

file 16Seimo kontrolierių įstaigoje lankėsi Armėnijos nacionalinės asamblėjos delegacija. Seimo kontrolierių įstaigos vadovas Augustinas Normantas susitikimo pradžioje svečiams detaliai pristatė Seimo kontrolierių įstaigos vykdomas funkcijas bei turimus mandatus bei atkreipė dėmesį, kad žmogaus teisių užtikrinimo klausimai yra ypatingai jautrūs.

A. Normantas atkreipė svečių dėmesį, kad Lietuvos Respublikos Konstitucijoje įtvirtintos nuostatos, kad Seimo kontrolierius tiria skundus dėl pareigūnų piktnaudžiavimo ar biurokratizmo nereikėtų suprasti siaurai. Seimo kontrolierių įstaiga per metus gauna virš dviejų tūkstančių skundų, kuriuose dažnai yra skundžiamasi dėl ypatingai jautrių bei skausmingų situacijų.

„Ombudsmenas yra tarpininkas tarp valdžios ir žmogaus. Mūsų priedermė ir pareiga yra surasti sprendimą, kad problemos būtų išspręstos. Mes neturime jokių privalomų galių, o mūsų priimti sprendimai tėra rekomendacinio pobūdžio, bet jie yra vykdomi: apie 93 proc. pateiktų Seimo kontrolierių įstaigos rekomendacijų yra įvykdomos visa apimtimi. Tokie rodikliai neatsirado iš karto, tai – didelis darbas, kurį pasiekėme nuosekliu bei teisiniu priimtų sprendimų argumentavimu“, – susitikime pasakojo Augustinas Normantas.

Svečiams išreiškus susirūpinimą, kad Armėnijoje požiūris į žmogaus teises pradėjo keistis tik po įvykusios revoliucijos, Seimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biuro darbuotojai atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje taip pat vis dar dažnai yra susiduriama su žmogaus teisių neužtikrinimo problemomis, bet tam tikri kertiniai žingsniai jau yra žengti, nes požiūris į žmogų bei žmogaus teises keičiasi: yra užtikrinamas žmogaus orumas, atsirado saugumo jausmas. 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį