Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių20
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių98
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė817505

Naujienos

Visuomenei pristatyta 2018 m. Seimo kontrolierių – nacionalinės žmogaus teisių institucijos – ataskaita

2019 m. gegužės 31 d.

fileSeimo kontrolieriai Augustinas Normantas ir Milda Vainiutė 2019 m. gegužės 31 d. visuomenei pristatė 2018 m. Seimo kontrolierių – nacionalinės žmogaus teisių institucijos – ataskaitą. Seimo kontrolierius įstaigos vadovas A. Normantas svečiams, tarp kurių Lietuvos advokatūros Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė, Vaiko teisių kontrolierė Edita Žiobienė, Jungtinių Tautų specialusis pranešėjas teisei į fizinę ir psichinę sveikatą Dainius Pūras, pristatė Seimo kontrolierių mandatus, aptarė esmines žmogaus teisių problemas šalyje.

Seimo kontrolieriai pastebėjo, kad įstaigoje gauta per 2 tūkst. skundų iš kurių net 46 proc. pagrįstų. „Nagrinėjame piliečių skundus dėl pareigūnų biurokratizmo ar piktnaudžiavimo, vykdome nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose bei nuo praeitų metų tapome nacionaline žmogaus teisių institucija, todėl domimės žmogaus teisių padėtimi išimtinai visose srityse“, – pristatydamas ataskaitą pažymėjo Seimo kontrolierių įstaigos vadovas Augustinas Normantas.

Seimo kontrolieriai, vykdydami nacionalinę kankinimų prevenciją, lankosi įkalinimo, socialinės globos, psichiatrijos bei vaikų globos įstaigose. Atliekami tyrimai bei žmogaus teisių padėties stebėsenos apima įvairias bei ypatingai jautrias visuomenės gyvenimo sritis. Rengiami vizitai į psichikos sveikatos, globos įstaigas, pataisos įstaigas leidžia aiškiau atskleisti sistemines žmogaus teisių problemas, kurias būtų sunku identifikuoti nagrinėjant tik gaunamus skundus.

Prižiūrėdami kaip valstybė rūpinasi bei užtikrina žmogaus teisės, Seimo kontrolieriai valstybės ir savivaldybių įstaigoms iš viso pateikė per 2 tūkst. 300 rekomendacijų. Institucijos, kurioms yra pateikiamos Seimo kontrolieriaus rekomendacijos, privalo jas įvertinti ir imtis veiksmingų priemonių joms įgyvendinti. Praėjusiais metais rekomendacijų įgyvendinimo procentas siekė 93 proc.

„Ombudsmenų sprendimai yra tik rekomendacinio pobūdžio, tačiau bet kuri valstybės ar savivaldybės institucija, kuriai yra pateiktos rekomendacijos, privalo jas išnagrinėti ir pateikti motyvuotą atsakymą, kodėl yra vienokia ar kitokia padėtis. Rekomendacija yra lyg signalas, kuris įspėja, kad žmogaus teisės yra nepakankamai užtikrinamos“, – pažymi Seimo kontrolierius Augustinas Normantas.

Seimo kontrolieriai gina žmogaus teisę į gerą viešąjį administravimą, užtikrinantį žmogaus teises ir laisves, prižiūri, ar valdžios įstaigos vykdo pareigą tinkamai tarnauti žmonėms. Seimo kontrolieriai taip pat vykdo nacionalinę kankinimų prevenciją laisvės apribojimo vietose pagal Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį, ar baudimą fakultatyvų protokolą. Seimo kontrolierių įstaiga taip pat yra Jungtinėse Tautose A lygiu akredituota nacionalinė žmogaus teisių institucija.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį