Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių42
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė822162

Naujienos

Vilniaus miesto savivaldybė gyventojams sukėlė abejonių dėl veiklos skaidrumo

2019 m. rugpjūčio 19 d.

Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojų piktnaudžiavimas ribojant teisę susipažinti su informacija apie vykdomą savivaldybės veiklą miesto gyventojams sukėlė susirūpinimą. Gyventojams pradėjus aiškintis, kodėl savivaldybė nevykdo pareigos skelbti informaciją apie savivaldybėje vykusius tyrimus bei jų rezultatus, Seimo kontrolierė Milda Vainiutė nusprendė imtis tyrimo, tačiau net ir po surengto susitikimo su savivaldybės administracija, informacija gyventojams pasiekiama nebuvo.  

Tyrimo metu paaiškėjo, kad savivaldybės interneto svetainėje yra skelbiama tik dalis visų Seimo kontrolieriaus atliktų tyrimų savivaldybėje. Seimo kontrolierė atkreipė dėmesį, kad savivaldybė savo veikloje privalo vadovautis veiklos skaidrumo principu, todėl savivaldybei nepaskelbus Seimo kontrolieriaus pažymų, kyla pagrįstų abejonių dėl netinkamo įstatymų reikalavimų laikymosi skelbiant informaciją bei viešojo administravimo principų pažeidimo.

„Informacija apie Seimo kontrolierių pažymas bei pateiktas rekomendacijas ir jų vykdymą padeda visuomenei susipažinti su objektyvia institucijos padėtimi, jos veiklos efektyvumu ir spręsti apie tai, kaip joje užtikrinamas esminis konstitucinis valstybės tarnybos principas, kad valstybės institucijos tarnauja žmonėms“, – pažymi Seimo kontrolierė Milda Vainiutė.

Susirūpinusi esama padėtimi Seimo kontrolierė surengė susitikimą su savivaldybės administracija, kurio metu atkreipė dėmesį, kad teisės aktuose yra įtvirtinta pareiga skelbti Seimo kontrolieriaus pažymas ir informaciją apie pateiktų siūlymų nagrinėjimo rezultatus. Savivaldybės administracijos pareigūnai patikino nedelsiant imsiantys priemonių, tačiau dėl nežinomų priežasčių nurodytos Seimo kontrolieriaus pažymos ir informacija apie Seimo kontrolierių pateiktų siūlymų nagrinėjimo rezultatus paskelbti taip ir nebuvo.

Atliepdama gyventojų susirūpinimą, Seimo kontrolierė darė išvadą, kad toks savivaldybės neveikimas neužtikrina Seimo kontrolierių pateiktų rekomendacijų tinkamo įgyvendinimo ir sudaro prielaidas pareigūnams toliau dirbti nepašalinus atlikto tyrimo metu nustatytų pažeidimų ir ateityje juos kartoti. Atsižvelgiant į tai, Seimo kontrolierė įpareigojo savivaldybę nedelsiant imtis priemonių, kad ateityje būtų užtikrintas tinkamas duomenų atnaujinimas ir skelbimas savivaldybės interneto svetainėje.

 

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį