Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių12
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių98
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė817497

Naujienos

Alytaus miesto savivaldybės neteisėtai renkami mokesčiai atkreipė Seimo kontrolierės dėmesį

2019 m. rugpjūčio 29 d.

Kodėl Alytaus miesto savivaldybė metus laiko nepaisė savivaldos gyventojo prašymo nutraukti nepagrįstai skaičiuojamą mokestį už nuotekų tvarkymo paslaugas, aiškinosi Seimo kontrolierė Milda Vainiutė. Pripažinusi Alytaus miesto savivaldybės veiksmus biurokratiniais, Seimo kontrolierė įpareigojo savivaldybės direktorių pateikti atsakymus.

Gyventojas tyrimo metu atkreipė Seimo kontrolierės dėmesį, kad problema savivaldybės administracijai dėl nepagrįstai skaičiuojamo mokesčio buvo žinoma beveik metus laiko, tačiau sprendžiama nebuvo. Savivaldybės administracija per metus laiko nesiėmė jokių konkrečių ir veiksmingų priemonių tam, jog būtų nustatyta, ar gyventojo žemės sklypo dalyje paviršinių nuotekų tvarkymo infrastruktūra iš tikrųjų veikia ir ar paviršinių nuotekų tvarkymo paslauga yra realiai teikiama.

„Savivaldybės administracija nei pati, nei per jos įgaliotą viešųjų paslaugų teikėją išdėstytų probleminių aplinkybių dėl paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugos teikimo žemės sklype nesprendė iš esmės. Probleminis klausimas tyrimo metu vis dar buvo atviras, todėl konstatuota, kad savivaldybės administracija netinkamai vykdė Vietos savivaldos įstatyme įtvirtintą nuotekų tvarkymo organizavimo funkciją“, – pažymėjo Seimo kontrolierė Milda Vainiutė.

Tokiuose savivaldybės administracijos veiksmuose Seimo kontrolierė įžvelgė biurokratizmo požymių, sietinų su pareiškėjo teisės į gerą viešąjį administravimą pažeidimu. Atsižvelgiant į tai, Seimo kontrolierė savivaldybės direktoriui rekomendavo pateikti informaciją, kokių konkrečių priemonių savivaldybės administracija planuoja imtis tam, kad savivaldybė tinkamai vykdytų jai priskirtą nuotekų tvarkymo organizavimo funkciją.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį