Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių11
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė817398

Naujienos

Po pareigūnų atliktos kratos Šiaulių tardymo izoliatoriuje – administracijos atsitvėrimas tyla

2019 m. rugsėjo 4 d. 

Kodėl kratos metu galimai buvo sugadintas nuteistojo asmeninis turtas, Šiaulių tardymo izoliatoriaus administracija atsakymo nepateikė. Tačiau Seimo kontrolierius Augustinas Normantas susirūpino ne tik dėl pareigūnų veiksmų kratos metu, bet ir dėl administracijos reakcijos į nuteistųjų prašymus padėti išsiaiškinti dėl kratos metu sugadinto turto: po atliktos kratos į nuteistųjų beldimą į kameros duris taip ir nebuvo atliepta.

Nuteistasis Seimo kontrolieriui detaliau nurodė, kad po atliktos kratos grįžus į kamerą ir pradėjus rinkti išmėtytus daiktus, pastebėjo, kad suplėšytas jo lagamino pamušalas. Nuteistasis nedelsiant bandė prisikviesti pareigūnus, tačiau į jo beldimą į duris niekas nereagavo. Parašius skundą administracijai, ši atsakyme nurodė, kad skundas nebus tiriamas, nes pasibaigus kratai, nuteistasis jokių pretenzijų dėl kratos metu sugadintų daiktų nepareiškė.

 Seimo kontrolierius prašė pareigūnų informuoti, kaip buvo tiriamos skunde nurodytos aplinkybės dėl galimo lagamino sugadinimo, tačiau paaiškėjo, kad skunde nurodytos aplinkybės tiriamos nebuvo. Paprašius pateikti dokumentų kopijas, kur būtų užfiksuota, kad nuteistasis po kratos atlikimo jokių pretenzijų dėl sugadintų daiktų ar kitų aplinkybių nereiškė, tokia informacija Seimo kontrolieriui taip pat nebuvo pateikta.

„Viena iš pagrindinių suėmimo vykdymo režimo užtikrinimo priemonių yra teisės ir suėmimo vykdymo režimo pažeidimų prevencija ir tokių pažeidimų atskleidimas. Todėl Šiaulių tardymo izoliatoriaus administracija privalėjo imtis visų įmanomų priemonių, kad būtų ištirtos suimtojo skunde nurodytos aplinkybės dėl jo lagamino galimo sugadinimo, tačiau tai nebuvo padaryta“, – atkreipė dėmesį Seimo kontrolierius Augustinas Normantas.

Nors Šiaulių tardymo izoliatoriaus administracija teigė, kad nuteistasis jokių pretenzijų dėl kratos metu sugadintų daiktų nepareiškė, tačiau tą pačią dieną buvo užregistruotas jo skundas, todėl kyla pagrįstų abejonių dėl tokio administracijos teiginio pagrįstumo. Seimo kontrolierius įkalinimo įstaigos direktoriui rekomendavo imtis priemonių, kad ateityje nuteistųjų skundai būtų tiriami atidžiai, o teikiami atsakymai būtų išsamūs bei pagrįsti teisės aktų normomis.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį