Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių8
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių95
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė828614

Naujienos

Šiaurės bei Baltijos šalių konferencijoje – Lietuvos dėmesys ekonominių bei socialinių teisių užtikrinimo svarbai

2019 m. rugsėjo 27 d. 

Ketvirtadienio popietę Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko Šiaurės ir Baltijos šalių ombudsmenų konferencija „Socialinių ir ekonominių teisių užtikrinimas – oraus gyvenimo garantas“. Seimo kontrolierių įstaigos vadovas sveikino susirinkusius Šiaurės bei Baltijos šalių ombudsmenus, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininką bei džiaugėsi, kad konferencijoje žmogaus teisių ir laisvių apsaugos bei padėties gerinimo diskusija galės vykti Šiaurės ir Baltijos šalių ombudsmenų formatu.

„Ši konferencija ypatinga ir tuo, kad pirmą kartą šiame ombudsmenų susitikime dalyvauja ir šalyje reziduojantys Šiaurės bei Baltijos šalių ambasadoriai, kurie turės puikią galimybę ne tik susipažinti su artimų šalių ombudsmenais, bet ir iš arčiau įsigilinti į ombudsmenų veiklą bei iššūkius, su kuriais ombudsmenai susiduria ginant socialines, ekonomines žmogaus teises Šiaurės bei Baltijos šalyse“, – sveikindamas svečius pažymėjo Seimo kontrolierių įstaigos vadovas Augustinas Normantas. 

Visą dieną vykusi Seimo kontrolierių įstaigos organizuota konferencija pranešėjams bei diskutantams iš Latvijos, Estijos, Švedijos, Danijos, Suomijos ir Norvegijos leido sukurti terpę ne tik dalytis bei keistis patirtimi, bet ir vertinti kaimyninių šalių pažangą socialinių bei ekonominių teisių užtikrinimo srityje. Konferencija atskleidė, kad nepaisant šalių skirtumų, jose egzistuoja itin panašios problemos, todėl tvarus kaimyninių šalių bendradarbiavimas gali padėti rasti bendrų problemų sprendimo būdų. 

Po sveikinimo kalbos Seimo kontrolierių įstaigos vadovas skubėjo pripažinti, kad ekonominių ir socialinių teisių įgyvendinimas neretai vis dar yra didžiulis iššūkis valstybei, kurio padariniai ypatingai stipriai paliečia socialiai jautriausius bei pažeidžiamiausius visuomenės narius. Atkreipė dėmesį, kad valstybė turi itin rūpestingai priimti bei įgyvendinti pareigą paskirstyti išteklius taip, kad būtų apsaugoti pažeidžiamiausi visuomenės nariai: vyresnio amžiaus asmenys, asmenys su negalia bei pasirūpinti jų oraus gyvenimo garantu – tinkamu socialinių bei ekonominių teisių užtikrinimu. 

„Ombudsmenas pirmiausia suvokiamas kaip žmogaus teisių gynėjas – tarpininkas tarp asmens ir valdžios institucijų, padedančių užtikrinti, kad valdžios institucijos nepažeistų asmens teisių ir laisvių. Todėl tikiu, kad šioje konferencijoje pasidalinta geroji patirtis, kaip nagrinėti skundus bei tinkamai įgyvendinti savo funkcijas, atliepiant į jautriausių bei pažeidžiamiausių visuomenės narių poreikius, padės skatinti gerąjį viešąjį administravimą, tiesiant pamatą socialinių bei ekonominių teisių užtikrinimui“, – susirinkusiųjų dėmesį atkreipė Seimo kontrolierių įstaigos vadovas. 

Konferenciją sudarė trys sesijos, kurių temos, atliepdamos į jautriausias socialinių bei ekonominių teisių užtikrinimo poreikio sritis, leido užsimegzti konstruktyvioms diskusijoms tarp šalių ombudsmenų. Pirmoje sesijoje buvo aptarti ekonominių bei socialinių teisių užtikrinimo teisinio reguliavimo aspektai. Daugiausia diskusijų bei nuomonių konferencijoje sukėlė antroji sesija, kurioje ombudsmenai aptarė žmonių su negalia teisių užtikrinimo problematiką. Konferenciją užbaigusi trečioji sesija leido dalyviams dalintis realia praktika bei rekomendacijomis, siekiančiomis įgyvendinti kokybiškų socialinių paslaugų teikimą.  

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį