Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių4
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių95
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė828610

Naujienos

Seimo kontrolierius sukritikavo pareigūnus, ribojusius nuteistojo pasimatymus su sutuoktine

2019 m. spalio 2 d.

Taip ir neįvykęs paskirtas pasimatymas su sutuoktine nuteistajam sukėlė skaudžius neigiamus išgyvenimus, dėl kurių kreipėsi į Seimo kontrolierių Augustiną Normantą, prašydamas išsiaiškinti nepagrįsto šeiminio gyvenimo ribojimo priežastis. Kodėl dėl pareigūnų abejingumo nebuvo užtikrinta nuteistojo teisė į pasimatymus su sutuoktine, Seimo kontrolierius aiškinosi pradėdamas tyrimą Marijampolės pataisos namuose.

Seimo kontrolieriui nuteistasis nurodė, kad yra susituokęs su Panevėžio pataisos namuose bausmę atlikinėjančia nuteistąja. Marijampolės pataisos namams paskyrus sutuoktiniams vieną iš pasimatymų ir apie tai informavus nuteistąjį, pasimatymas taip ir neįvyko, nes sutuoktinė nebuvo atvežta į pataisos namus. Panevėžio pataisos namų administracija Seimo kontrolieriui teigė, kad negalėjo pristatyti nuteistosios į pasimatymą dėl vietų konvojavimo mašinoje trūkumo.

Seimo kontrolierius atkreipė dėmesį, kad Panevėžio pataisos namų administracija Seimo kontrolieriui nurodė, kad pasimatymų nuteistiesiems sutuoktiniams suteikimo procedūra pradedama iš anksto telefonu suderinus tarp įstaigų tikslią pasimatymų datą, nes konvojavimo mašinoje yra ribotas vietų skaičius. Tačiau tyrimo metu paaiškėjo, kad Marijampolės pataisos namų administracijos nuteistajam paskirtas pasimatymas nebuvo derintas iš anksto, todėl sutuoktinė negalėjo būti atvežta į pataisos namus.

„Asmens sulaikymas ar įkalinimas savo prigimtimi iš esmės yra privataus ir šeimos gyvenimo ribojimas, tačiau toks ribojimas niekaip negali paneigti pačios teisės esmės. Būtent dėl šios priežasties kalinčio asmens teisės į šeimos gerbimą būtinoji dalis yra tai, kad įkalinimo įstaigos administracija padėtų palaikyti veiksmingą bendravimą su artimais šeimos nariais“, – atkreipė dėmesį Seimo kontrolierius Augustinas Normantas.

Įvertinus šias aplinkybes, Seimo kontrolierius darė išvadą, kad Marijampolės pataisos namų administracija nuteistajam suteikė nepagrįstų lūkesčių dėl paskirto pasimatymo, kuris vėliau neįvyko dėl netinkamai organizuoto pareigūnų darbo, todėl pataisos namų direktorių įpareigojo užtikrinti, kad ateityje pasimatymų suteikimo procedūra būtų derinama iš anksto ir nebūtų pažeistas teisėtų lūkesčių principas.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį