Created jtemplate joomla templates

Šiandien prisijungusiųŠiandien prisijungusių55
Vakar prisijungusiųVakar prisijungusių96
Iš viso apsilankėIš viso apsilankė832027

Naujienos

Po Seimo kontrolierių patikrinimo Skemų socialinės globos namuose pradėtas ikiteisminis tyrimas, nušalintas globos namų direktorius

2020 m. rugsėjo 23 d.

ZGED8733

Seimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biuro patikrinimo metu Rokiškio rajone esančiuose Skemų socialinės globos namuose rastas neteisėtai įkalintas ir dvi savaites už grotų praleidęs specialiųjų poreikių turintis vyras.

Anot Seimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biuro vadovo V. Valentinavičiaus, patalpos buvo su keletu užraktų, į jas patekti buvo itin sudėtinga: „Kad patektume iki žmogaus, reikėjo atrakinti porą durų. Patekę į patalpą, radome dar tris atskiras patalpas. Vienoje iš tų patalpų buvo durys be rankenos – už kurių trys gyventojai, o vienas jų už grotų“.

Kitą rytą į įstaigą atvykus ir policijos pareigūnams, grotos jau buvo išardytos, tačiau žmogus gulėjo nuogas, susirietęs.

Seimo kontrolierių įstaigos Žmogaus teisių biuro vadovo vadovo teigimu, nustatyta ir daugiau atvejų, kurie gali būti laikomi žmogaus teisių pažeidimais. „Mes manome, kad globos namuose yra žymiai daugiau problemų, tačiau visą informaciją įvertins Seimo kontrolierius Augustinas Normantas ir pateiks išvadas bei rekomendacijas žmogaus teisių ir laivių užtikrinimo Skemų socialinės globos namuose klausimais.

Neteisėtas asmens laisvės atėmimas yra draudžiamas. „Visi paaiškinimai, kad žmogus turi proto negalią, yra agresyvus ir panašiai, kai globos namai yra skirti būtent tokiems asmenims – globotiniams, kurie turi psichikos, emocinių sutrikimų, proto negalią. Čia dirba specialistai, kurie turėtų žinoti, kaip su tokiais žmonėmis susitvarkyti. Tam yra teisėtos ir leistinos priemonės. Nei grotos, nei izoliatoriai, tokie, kokius radome, nėra leistini ir galimi“, – nurodė V. Valentinavičius.

Reaguodama į Seimo kontrolierių įstaigos darbuotojų pranešimą apie netinkamą gyventojų priežiūrą Skemų socialinės globos namuose, tyrimą dėl įvykio pradėjo ir policija. Šiuo metu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 146 straipsnį 1 dalį – dėl neteisėto laisvės atėmimo. Pagal šį straipsnį neteisėtai žmogų įkalinusiam asmeniui gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų, o pasikeitus aplinkybėms gali grėsti ir kiek griežtesnės priemonės bei laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Reaguodamas į susidariusią situaciją socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis laikinai nuo pareigų nušalino Skemų globos namų direktorių Gintarą Girštautą, jo atžvilgiu atliekamas patikrinimas. Į Rokiškio rajoną išvyko Socialinių paslaugų priežiūros departamento specialistai, kurie taip pat vertins situaciją įstaigoje.

Gedimino pr. 56, 01110 Vilnius
+370 706 65105 (tel.)
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Valstybės biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 191759894

 

© Seimo kontrolierių įstaiga
Publikuojant svetainės medžiagą būtina nuoroda į šaltinį